Na MSJ v Panorame maximum Slovákov zatiaľ tretia desiatka

Na 41. majstrovstvách sveta juniorov v alpskom lyžovaní v kanadskom stredisku Panorama štartuje aj pätica slovenských reprezentantov. V druhej polovici tohto týždňa sa predstavili v troch disciplínach. Najvyššie umiestnenia dosiahli Slováci hneď v úvodnej súťaži v zjazde. Rebeku Jančovú, účastníčku nedávnych zimných olympijských hier v Pekingu, klasifikovali na 23. priečke. Ján Sanitrár skončil o desať pozícii nižšie (33.).
V super G už s podstatne početnejšou konkurenciou skončila Jančová 34. a rovnaké umiestnenie jej patrilo aj v súčte dvoch kôl alpskej kombinácie. V tejto disciplíne bol Sanitrár 36. V super G obsadil z kvarteta slovenských alpských lyžiarov v kategórii juniorov Teo Žampa 52. post, Sanitrár zaostal o tri stupienky.
Svetový šampionát v Kanade pokračuje aj v najbližších dňoch, okrem tímovej súťaže sú ešte na programe aj preteky v obrovskom slalome a slalome.

Výsledky:
ZJAZD
Juniori: 1. Giovanni Franzoni (Tal.) 1:25,56 min, … 33. Ján Sanitrár 1:29,94, 35. Adam Lasok (obaja SR) 1:30,30.
Juniorky: 1. Magdalena Eggerová (Rak.) 1:28,33 min, … 23. Rebeka Jančová (SR) 1:33:20.

SUPER G
Juniori: 1. Isaiah Nelson (USA) 1:06,57 min, … 52. Teo Žampa 1:10,29, 55. Ján Sanitrár 1:10,32, 63. Samuel Vigaš 1:10,97, Adam Lasok (všetci SR) nedokončil.
Juniorky: 1. Magdalena Eggerová (Rak.) 1:08,34 min, … 34. Rebeka Jančová (SR) 1:11,14.

ALPSKÁ KOMBINÁCIA
Juniori: 1. Giovanni Franzoni (Tal.) 2:02,88 min, … 36. Ján Sanitrár 2:11,34, 43. Samuel Vigaš 2:15,10, Teo Žampa neštartoval v 2. kole, Adam Lasok (všetci SR) nedokončil 1. kolo.
Juniorky: 1. Marie Lamureová (Fr.) 2:03,73 min, … 34. Rebeka Jančová (SR) 2:09,80.