Slováci na medzinárodných pretekoch a ZSL pohár

Švidroňová v Slovinsku dvakrát na stupni

Na medzinárodných pretekoch žiakov v slovinskej Škofje Loka sa vo februári predstavili aj slovenskí talentovaní alpskí lyžiari. V konkurencii pretekárov zo zahraničia sa najlepšie dokázala presadiť Eva Mária Švidroňová, ktorá v kategórii mladších žiačok skončila druhá v slalome a tretia v obrovskom slalom. Tesne za stupňom víťazov sa umiestnil mladší žiak Erik Ciglan, ktorý obsadil 4. priečku v obrovskom slalome.

Prehľad umiestnení Slovákov na medzinárodných pretekoch žiakov v slovinskej Škofje Loke

Mladšie žiačky: Eva Mária Švidroňová 3. v obrovskom slalome (OS)/2. v slalome (SL), Tereza Krížová 12. v OS.
Mladší žiaci: Erik Ciglan 4. v OS/23. v SL, Ladislav Ivan Širilla 13. v SL.
Staršie žiačky: Melissa Macuráková 12. v SL/21. v OS, Michaela Šáriková 20. v SL, Vanesa Vulganová 22. v SL.
Starší žiaci: Daniel Palič 11. v OS, Andrej Barnáš 13. v OS, Maximilián Brutovský 40. v OS.

V Mýte pod Ďumbierom 3. a 4. kolo Pohára žiakov ZSL

V Mýte pod Ďumbierom sa od 19. do 23. februára súťažilo v rámci 3. a 4. kola Pohára žiakov ZSL v troch disciplínach. Mladšia žiačka Eva Mára Švidroňová zvíťazila z piatich súťaží štyrikrát (slalom, obrovský slalom, 2 x super G), staršia žiačka Vanesa Vulganová bola úspešná trikrát (obrovský slalom, 2 x super G). Štyri prvenstvá si vyjazdil aj starší žiak Andrej Barnáš (slalom, obrovský slalom, 2 x super G), trojnásobným víťazom bol v kategórii mladších žiakov Erik Ciglan (3 x super G).

Prehľad víťazov:
Slalom (19. 2.)
Mladší žiaci/žiačky: Simon Marek – Eva Mária Švidroňová.
Starší žiaci/žiačky: Andrej Barnáš – Melissa Macuráková.

Obrovský slalom (20. 2.)
Starší žiaci/žiačky: Andrej Barnáš – Vanesa Vulganová.

Super G
I. preteky (22. 2.)
Mladší žiaci/žiačky: Erik Ciglan – Eva Mária Švidroňová.
II. preteky (23. 2.):
Mladší žiaci/žiačky: Erik Ciglan – Lucia Gajdošíková.
Starší žiaci/žiačky: Daniel Palič – Vanesa Vulganová.
III. preteky (23. 2.):
Starší žiaci/žiačky: Andrej Barnáš – Sarah Libantová.

Vysokoškolskými šampiónmi Revúcky a Ružičková

Na Šachtičkách sa 20. – 21. februára 2022 bojovalo o medailové pozície v rámci Zimnej univerziády SR. Vysokoškolskými majstrami Slovenska v slalome stali Samuel Revúcky a Karolína Ružičková.

Výsledky – Zimná univerziáda – slalom:
Muži: 1. Samuel Revúcky, 2. Ján Sanitrár, 3. Alexander Kanovits.
Ženy: 1. Karolína Ružičková, 2. Miroslava Zimenová, 3. Ľubica Majerová.

Pohár Masters a Open ZSL v poľskom Jurgówe
V závere februára sa k slovu dostali aj veteráni, ktorí si mohli zmerať sily v termíne 25. – 27. 2. 2022 na podujatí 4. kolo Pohára Masters a Open ZSL. Jeho dejiskom bol poľské stredisko Jurgów.

Kompletné výsledkové listiny sú k dispozícii na linkoch:
obrovský slalom:
super G:

Podujatiami bohatý záver februára
V závere februára sa uskutočnili aj ďalšie podujatia z alpskej sekcie ZSL: 24. 2. večerné preteky v rámci OLL stred v Jasenskej doline, 26. 3. finále Lesy Cupu, Horehronskej ligy v Hlobišove, 26. 2. O pohár Liptova na Dolinkách – 4. kolo, 27. 2. preložené 2. kolo Východoslovenskej ligy lyžiarov v Bachledovej doline. Bližšie informácie sú o nich k dispozícii na stránke https://www.zvazslovenskeholyzovania.sk/kalendar/.