SLOVÁCI NA TATRANSKOM POHÁRI NA STUPNI VÍŤAZOV

14.-15.1.2023 sa uskutočnil Tatranský pohár bežcov na lyžiach, pričom nedeľné preteky boli zároveň súčasťou 1. kola Pohára ZSL. Na Štrbskom plese sa zišli športovci zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Ukrajiny, Moldavska aj Kanady.

V sobotu organizátori naplánovali pre 65 žien a 76 mužov šprint klasickou technikou na 1,4-kilometrovej trati. Slovenská bežkyňa na lyžiach Barbora Klementová z KL Nováky obsadila vynikajúce 2. miesto. Medzi pretekármi v mužskej kategórii bol zo Slovákov najlepší Andrej Renda z klubu KBL Jasná Liptovský Mikuláš, ktorý sa umiestnil v prvý deň pretekov na 6. mieste.

Nasledujúci deň bol pre 69 žien a 76 mužov naplánovaný 2,5-kilometrový okruh. Ženy absolvovali dve kolá voľnou technikou v celkovej dĺžke 5 kilometrov. Najrýchlejšia Slovenka bola opäť Barbora Klementová a s časom 12:44,2 min. skončila na 2. mieste.

“Som veľmi spokojná ako sa mi išlo. Podala som výkon, na ktorý som momentálne mala a vyšli mi z toho dve druhé miesta, ktore ma popravde príjemne prekvapili. Trať aj lyže boli pripravené veľmi dobre, takže chválim usporiadateľov aj moj servis”, povedala Barbora.

Muži absolvovali v ten deň 4 okruhy v celkovej dĺžke 10 km. Na stupeň víťazov sa zo slovenských pretekárov dostal Andrej Renda, keď s časom 23:24,7 min. obsadil 3. miesto.

Preteky hodnotím pozitívne, boli to pre mňa domáce preteky takže som si to náramne užil. Organizácia bola super a atmosféra bola skvelá. Pretekalo sa mi dobre, cítil som sa dobre a dal som zo seba maximum. Ešte stále vidno, že to nie je moja top forma, ale tú mám naplánovanú na iné podujatia. Od začiatku sezóny sa trošku trápim a hľadám a toto mi pomôže v sebavedomí a aj v motivácii. Ako som spomenul, pre mňa ešte len tá najdôležitejšia časť sezóny prichádza, takže je to super na povzbudenie, že všetko ide správnym smerom, a tak ako sme si to nastavili”, uviedol po pretekoch Andrej.