Juniorka Jančová na svetovom šampionáte v Kanade 38. v obrovskom slalome

Nór Alexander Steen Olsen po triumfe v obrovskom slalome nenašiel premožiteľa na 41. majstrovstvách sveta juniorov v alpskom lyžovaní v kanadskom stredisku Panorama ani v slalome. Slovákom sa nedarilo, keď Samuel Vigaš ani Ján Sanitrár nedokončili 1. kolo, Adam Lasok sa napokon na štart tejto disciplíny nepostavil.
V obrovskom slalome junioriek bola najrýchlejšia Magdalena Eggerová z Rakúska. Slovenská reprezentantka Rebeka Jančová obsadila spomedzi 77 štartujúcich lyžiarok 38. miesto s odstupom 7,08 sekundy na víťazku. Po prvom kole bola 42., v druhej jazde dosiahla 30. najlepší čas, čo ju vo výsledkovej listine posunulo o štyri stupienky vyššie. Jančová v predchádzajúcich individuálnych vystúpeniach na MSJ 2022 bola 23. v zjazde a 34. v super G i alpskej kombinácii. Druhá Slovenka Lenka Niňajová figurovala po prvom kole obrovského slalomu na 55. pozícii, ale druhé kolo nedokončila.

Výsledky:
SLALOM
Juniori: 1. Alexander Steen Olsen (Nór.) 1:33,11 min, … Samuel Vigaš a Ján Sanitrár nedokončili 1. kolo, Adam Lasok (všetci SR) neštartoval.

OBROVSKÝ SLALOM
Juniorky: 1. Magdalena Eggerová (Rak.) 2:31,02 min, … 38. Rebeka Jančová 2:38,10, Lenka Niňajová (obe SR) nedokončila 2. kolo.