Sanitrár na MSJ uzatváral v obrovskom slalome piatu desiatku

Nór Alexander Steen Olsen získal na 41. majstrovstvách sveta juniorov v alpskom lyžovaní v kanadskom stredisku Panorama titul v obrovskom slalome. Z trojice slovenských reprezentantov sa najvyššie umiestnil Ján Sanitrár, ktorý s odstupom 9,16 sekundy na víťaza uzatváral piatu desiatku (50.) výsledkovej listiny obsahujúcej 91 mien. Z nich utorkové preteky dokončilo 74 štartujúcich juniorov. Teo Žampa (+10,89) obsadil 54. priečku a Adam Lasok (+11,24) skončil hneď za ním (55.). Všetci traja Slováci si oproti prvému kolu polepšili. Sanitrár o desať, Žampa o deväť a Lasok o sedem pozícií.
V slalome junioriek jediná slovenská zástupkyňa v 68-člennom štartovom poli Lenka Niňajová nedokončila jazdu prvého kola. Zvíťazila Zrinka Ljutičová z Chorvátska.
Svetový šampionát v Kanade vyvrcholí v stredu, keď budú juniori súťažiť v slalome a juniorky budú mať preteky v obrovskom slalome.

Výsledky:
OBROVSKÝ SLALOM
Juniori: 1. Alexander Steen Olsen (Nór.) 2:39,24 min, … 50. Ján Sanitrár 2:48,40, 54. Teo Žampa 2:50,13, 55. Adam Lasok (všetci SR) 2:50,48.

SLALOM
Juniorky: 1. Zrinka Ljutičová (Chor.) 1:39,88 min, … Lenka Niňajová (SR) nedokončila 1. kolo.