Kapustíkovi tesne unikol postup do 2. kola na pretekoch FIS Cup vo Frenštáte

Slovenskí skokani na lyžiach sa v závere týždňa predstavili na pretekoch FIS Cup vo Frenštáte pod Radhoštěm. V susednom Česku sa z nich v medzinárodnej konkurencii šiestich desiatok športovcov z 12 krajín v najlepšom svetle predviedol Hektor Kapustík, ktorý v piatok v rámci XI. Memoriálu Jiřího Rašku obsadil na mostíku HS-106 s umelou stopou 47. miesto, ale na druhý deň v súťaži o Pohár starostu skončil 33. Erika Kapiaša klasifikovali na 50. priečke a v sobotu ho, žiaľ, diskvalifikovali. Jakub Karkalík si vyskákal 56. a 57. pozíciu. Víťazmi podujatia v Skokanskom areáli Jiřího Rašku sa stali reprezentant Nemecka Eric Fuchs a Janni Reisenauer z Rakúska.
„Bolo to náročné, ale dalo nám to veľa skúseností, za ktoré sme vďační. Druhý deň bol plný emócií. Priniesol radosť, sklamanie i strach. To všetko bolo súčasťou pretekov a s tým všetkým si chalani musia prejsť. Bol tam aj pád i diskvalifikácia, z čoho sa chalani poučia a do ďalších pretekov nastúpia bohatší o tieto cenné skúsenosti, ktoré ich posúvajú vpred. Krásnym momentom pre náš mladý tím v tak silnej konkurencii ostrieľaných pretekárov bol skok dlhý 93 m v podaní Hektora Kapustíka, ktorý dokázal hodiť za hlavu piatkové vystúpenie a potešil tak trochu oko prítomných slovenských fanúšikov. Na postup do druhého kola to nestačilo, ale mal ho na dosah,“ uvádza na svojom oficiálnom profile Klub priateľov skoku na lyžiach a severskej kombinácie k vystúpeniu Slovákov vo Frenštáte.
Slovenskí skokani sa najbližšie predstavia počas budúceho víkendu na pretekoch FIS Cup v poľskom Szczyrku (20. – 21. 8. 2022).