Úspešná bodka Kapustíkovej na Alpencupe – dvakrát tretia a celkovo druhá

Slovenská reprezentantka v skokoch na lyžiach Kira Mária Kapustíková má za sebou úspešné vystúpenie na Alpencupe v Nemecku. V rámci série troch podujatí dosiahla členka Klubu priateľov skoku na lyžiach a severskej kombinácie v každých pretekoch pódiové umiestnenie. V Klingenthali bola na HS-85 druhá a tretia, v Pöhle na HS-65 zvíťazila a skončila tretia a bodku za vydareným účinkovaním dala na HS-71 v Bischofsgrüne, kde si v kategórii dievčat (ročníky narodenia 2008 – 2010) vyskákala dvakrát tretiu priečku. V Bischofsgrüne sa pre nepriaznivé poveternostné podmienky v piatok nesúťažilo a v sobotu boli na programe dvoje pretekov.
V celkovom hodnotení to mladej Slovenke pri premiére na letnej tour Alpencup vyšlo na 2. pozíciu so ziskom 872 bodov za víťaznou Sarou Pokornou z Rakúska (908,5 b.), tretia bola Nemka Lara-Sophie Legenmajer (802,7).