MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V BEHU NA LYŽIACH 2024

V nedeľu 18.2.2024 sa v Areáli bežeckého lyžovania SNOW Štrbské Pleso konali Majstrovstvá Slovenskej republiky v behu na lyžiach v disciplíne beh na lyžiach klasickým štýlom s intervalovým štartom.

Všetci pozorne sledovali súboj pretekárov s časom a svojim povzbudzovaním ich hnali vpred za lepším výsledkom. Na štart sa postavili pretekári všetkých kategórií od mladších žiakov ročník 2014+ až po najskúsenejších veteránov. Do cieľa dobehlo 229 z 230 pretekárov, ktorí vybehli na trate o dĺžke 1; 3; 5; 7,5 a 10 km. Najmladší pretekár a pretekárka oslávia v roku 2024 svoje 7. narodeniny. Naproti tomu najstarší pretekár oslavuje v tomto roku svoje 81. narodeniny a absolvoval 5 km trať v čase 36 minút a 31,6 sekundy.

Najväčšia pozornosť bola venovaná slovenským reprezentantom a reprezentantkám v behu na lyžiach a v biatlone, ktorí sa majstrovstiev zúčastnili po tom, čo v uplynulom období absolvovali reprezentačné povinnosti. V kategórií žien a junioriek mohli byť majstrovstvá vyhodnotené pre každú z týchto kategórií samostatne, keďže sa v oboch kategóriách pretekov zúčastnil potrebný počet pretekárok.

Majstrom Slovenskej republiky v behu na lyžiach 2024 klasickým štýlom s intervalovým štartom sa v mužskej kategórií stal Peter Mlynár, v ženskej kategórií svoje výkony potvrdila Barbora Klementová a v kategórii junioriek sa Majsterkou Slovenska stala Emma Piatková, ktorá v absolútnom poradí kategórie ženy/juniorky obsadila 2. miesto.

Víťazi jednotlivých kategórií:
Muži – juniori: 1. Mlynár, 2. Horniak, 3. Mikuš
Ženy – juniorky: 1. B.Klementová, 2. Piatková, 3. Zvarová
Starší dorastenci: 1. T. Cenek, 2. Kuzmin, 3. Borsík
Staršie dorastenky: 1. Bukasová, 2. Michalovičová, 3. Molnárová
Mladší dorastenci: 1. J. Adamov, 2. Gajdošovci, 3. Machunka
Mladšie dorastenky: 1. Miranová, 2. Beraxová, 3. Kurucová.

Oficiálna výsledková listina TU

(autor foto: Tomáš Šefčík)