ODIŠIEL LADISLAV ŠANDOR, OTEC SLOVENSKÉHO LYŽOVANIA NA TRÁVE

S hlbokým smútkom sme prijali správu o úmrtí Ladislava Šandora, otca slovenského lyžovania na tráve, ktorý nás opustil vo veku 77 rokov.

Ladislav Šandor bol neoddeliteľnou súčasťou lyžiarskeho sveta. Svojou neúnavnou prácou a vášňou pre šport významne prispel k rozvoju lyžovania na tráve nielen na Slovensku, ale aj v medzinárodnom meradle. Ako predseda organizačného výboru Majstrovstiev sveta juniorov 1992, Majstrovstiev Európy 1994 a Majstrovstiev sveta 1995 v Kálnici na Slovensku sa zapísal do pamäti mnohých športovcov a fanúšikov.

Počas svojej kariéry prešiel mnohými funkciami – od riaditeľa pretekov, hlavného rozhodcu až po technického delegáta FIS. Jeho široké organizačné a technické skúsenosti boli uznávané na celom svete. Ako technický delegát FIS pôsobil v mnohých európskych krajinách, ale aj v rozvojových krajinách ďalekého východu. Obzvlášť si vážime jeho prácu na Majstrovstvách sveta juniorov v iránskom Dizine v roku 2010, na Majstrovstvách sveta juniorov v roku 2015 v Štítnej v Českej republike a na Svetovom pohári 2016 vo švajčiarskom Marbacheggu.

S odchodom Ladislava Šandora strácame významnú osobnosť, ktorá svojou oddanosťou a odbornosťou zanechala nezmazateľnú stopu v dejinách lyžovania na tráve.

Česť jeho pamiatke.

Rodine a blízkym vyjadrujeme úprimnú sústrasť.