Tamara Mesíková sa chce v novej sezóne priblížiť k TOP 30

Svetový pohár v skokoch na lyžiach odštartoval 4. – 6.11.2022 v poľskej Wisle. Medzi pretekárkami bola aj naša šestnásťročná skokanka Tamara Mesíková.

Súťažilo sa hybridným spôsobom s nájazdom v ľadovej stope a doskokom na umelú hmotu. Tamara v piatkovej kvalifikácii obsadila 36. miesto, keď doskočila na značku 100 metrov a zabezpečila si tak postup do hlavnej súťaže.

V sobotnej súťaži skočila v 1. kole 94,5 metra a obsadila 35. miesto. Nedeľným skokom s dĺžkou 86 metrov sa s 1. kolom Svetového pohára rozlúčila na 39. mieste.

Ako hodnotí Tamara svoju účasť vo Wisle a aké sú jej očakávania v novej sezóne?

„Vo Wisle sa mi skákalo dobre, na veľkých mostíkoch som trénovala na ľadovej stope najviac. So štartom do novej sezóny Svetového pohára som spokojná, aj keď to mohlo byť lepšie. Som rada, že v oboch pretekoch som postúpila z kvalifikácie do hlavných pretekov. Byť najmladšou pretekárkou medzi celosvetovou špičkou žien v skoku na lyžiach je predsa len riadna výzva ?,“ povedala Tamara po pretekoch.

Tamaru Mesíkovú čakajú v novej sezóne viaceré preteky: „Mojím cieľom v novej sezóne je udomácniť sa vo Svetovom pohári, pravidelne sa kvalifikovať  a približovať postupne k bodovanej tridsiatke. Najbližšia súťaž ma čaká začiatkom decembra. Bude to Svetový pohár v Lillehammeri (NOR) na malom, aj veľkom mostíku.“