ŽIACI ODŠTARTOVALI SEZÓNU NA PRETEKOCH 1. KOLA POHÁRA ZSL V REITERALM

1. kolo Pohára ZSL žiactva sa uskutočnilo 14.-16.12.2022 prvýkrát v rakúskom Reiteralm.

Počas troch dní si pretekári z kategórií mladší žiaci, starší žiaci zmerali sily v troch disciplínach – superobrovský slalom, obrovský slalom a slalom.

Do Reiteralmu prišli všetci v dobrej nálade a motivovaní zabojovať a dosiahnuť najlepší výsledok. Na preteky sa prihlásilo 25 slovenských klubov so 110 lyžiarmi. Okrem slovenských pretekárov prišli súťažiť aj zahraniční lyžiari – 1 pretekárka z Českej republiky a 9 pretekárov z Veľkej Británie.

Mladí lyžiari sa zhodli na tom, že sa im 1. kolo Pohára ZSL veľmi páčilo. Podmienky im sedeli a na trati sa im dobre jazdilo. Prezradili tiež, že Reiteralm bol pre nich na úvod sezóny skvelým začiatkom.

Medzi mladšími žiačkami získali prvé miesta Tereza Krížová (Ski Klub Donovaly) za superobrovský a obrovský slalom a Laura Podhorská (Ski TEAM Martinské Hole), ktorá vyhrala v slalome. Prvenstvo v kategórii mladších žiakov získal Maximilian Štěrba (Ski Klub ZEAL Slovakia) v superobrovskom slalome, Andrej Hlinka (Ski Club PROGRESS) v obrovskom slalome a Victor Jílek (Ski Club PROGRESS) v slalome .

V kategórii staršie žiačky dominovala vo všetkých disciplínach Eva Mária Švidroňová (SVIDE). Podobný scenár bol aj v kategórii starších žiakov, kde získal prvé miesto Tadeáš Prevuzňák (ASP Ski Poprad), rovnako vo všetkých disciplínach.