SLOVENSKÚ VLAJKU V ZÁVERE ZOH MLÁDEŽE 2024 NIESLA EMÍLIA RENDOVÁ

Zimné olympijské hry mládeže 2024 vyvrcholili vo štvrtok večer kórejského času záverečným ceremoniálom, na ktorom boli vlajkonosičmi bežkyňa na lyžiach Emília Rendová aj hokejista Dominik Barčák.

V juhokórejskej provincii Kangwon sa na ZOH mládeže 2024 súťažilo v siedmich športoch a v ich pätnástich odvetviach. Premiéru mali aj miešané štafety v behu na lyžiach. V tejto disciplíne naša slovenská výprava ukončila svoju účasť 13. miestom na 4×5 km v záverečnom dni podujatia. Predstavili sa tu Emília Rendová, Jelisej Kuzmin, Tereza Bukasová a Michal Adamov. Prvé dva úseky išli bežci klasickým štýlom, druhú polovicu voľným štýlom.

Štafetu na klasických úsekoch odovzdávali na 14. pozícii Emília Rendová i Jelisej Kuzmin. Terezu Bukasovú, ktorá mala štrnásty najrýchlejší čas vo svojom úseku, predbehla poľská súperka Klaudia Radomyská. Michal Adamov, ktorý ako jediný absolvoval aj biatlonové súťaže, až do posledných metrov bojoval s Poliakom Janom Zwatrzkom o 13. miesto. Nakoniec, ale súpera o 1 desatinu sekundy zdolal.

BEH NA LYŽIACH  – výsledky jednotlivých disciplín:

Šprint dievčat (kvalifikácia, štvrťfinále, semifinále): E.Rendová (SVK) ŠF, T.Bukasová (SVK) DNQ

Šprint chlapcov (kvalifikácia, štvrťfinále, semifinále): M.Adamov (SVK) ŠF, E.Kuzmin (SVK) DNQ

Šprint chlapcov (finále): 1. F.Pozzi (ITA), 2. J.E.Moch (GER), 3. T.Greenberg (USA)

Šprint dievčat (finále): 1. E.Taenglander (SWE), 2. K.Johansson (SWE), 3. N.-L.Karppelin (FIN)

7,5 km klasicky dievčatá: 1. N.-L.Karppelin (FIN), 2. A.Margreither (FRA), 3. A.Coupat (FRA), … 32. E.Rendová (SVK), … 35. T.Bukasová (SVK)

7,5 km klasicky chlapci: 1. J.E.Koch (GER), 2. J.Mueller (GER), 3. Q.Lespine (FRA), … 27. M.Adamov (SVK), … 34. E.Kuzmin (SVK)

Miešané štafety 4×5 km : 1. Nemecko 53:07,3, 2. Francúzsko +5,7, 3. Švajčiarsko +6,0, … 13. Slovensko (Emília Rendová, Jelisej Kuzmin, Tereza Bukasová, Michal Adamov) +4:11,4.

 

(Zdroj foto: SOŠV/ANDREJ GALICA)