NA MS JUNIOROV V ALPSKOM LYŽOVANÍ JE NOMINOVANÝCH SEDEM SLOVÁKOV

Od 27. januára do 3. februára 2024 sa vo francúzskom Haute-Savoie organizujú Majstrovstvá sveta juniorov v alpskom lyžovaní, na ktorom bude mať zastúpenie aj sedem našich juniorských reprezentantov.

Ide o významné podujatie a prvé svojho druhu, keďže túto medzinárodnú súťaž si rozdelí až päť stredísk: Châtel, Morzine, Avoriaz, Les Gets a Saint-Jean d’Aulps. Počas siedmych dní trvania pretekov sa stretne 54 národov v šiestich mužských a ženských disciplínach.

V minulosti sa Majstrovstiev sveta juniorov zúčastnila aj naša lyžiarka Petra Vlhová, ktorá si odniesla v roku 2012 v talianskom Roccarase bronz a vo februári 2014 vyhrala v Jasnej zlatú medailu v slalome. Stala sa tak druhou slovenskou juniorskou majsterkou sveta po Veronike Velez-Zuzulovej. V roku 2021 na MS juniorov v bulharskom Bansku sa na 12. priečke v disciplíne super-G umiestnila Rebeka Jančová. V kategórii junioriek do 18 rokov, ktorá sa vyhlasuje zvlášť, sa však stala majsterkou sveta.

V tomto ročníku sa môžeme tešiť na rýchlostné a technické disciplíny v zastúpení Rebeky Jančovej a Kataríny Šrobovej, ku ktorým sa neskôr pridá aj Ella Hrbáňová. Z chlapcov sú nominovaní Adam Nováček, Martin Michalka, Timo Botka a Daniel Nosek.

Zloženie výpravy štátnej športovej reprezentácie na Majstrovstvá sveta juniorov 2024 je nasledovné:

  • v disciplínach zjazdové lyžovanie ženy: Rebeka Jančová, Ella Hrbáňová, Katarína Šrobová
  • v disciplínach zjazdové lyžovanie muži: Adam Nováček, Martin Michalka, Daniel Nosek, Timo Botka 

Realizačný tím tvoria:

Branislav Brozman (vedúci výpravy), Filip Baláž (tréner ženy), Jan Hudec (tréner ženy), Matia Gianessi (tréner ženy/ muži), Rastislav Mažgút (tréner muži), Michal Rajčan (manažér sekcie alpských disciplín), Ľuboš Džačovský (fyzio výpravy)

Harmonogram podujatí:

  • Pondelok 29. januára: Slávnostné otvorenie
  • Utorok 30. januára, Châtel: Zjazd mužov a žien
  • Streda 31. januára, Châtel: Muži a ženy SG/ kombi
  • Štvrtok 1. februára, Les Gets: Tímové podujatie
  • Piatok 2. februára, St Jean d’Aulps/Morzine: Obrovský slalom mužov – slalom žien
  • Sobota 3. januára, Avoriaz/St Jean d’Aulps: Slalom mužov – obrovský slalom žien

Našim pretekárom držíme pri dosiahnutí ich výkonnostných cieľov palce.

Priebežné výsledky je možné sledovať TU