ÚSPEŠNÝ ŠTART GRASSKI LYŽIAROV DO NOVEJ SEZÓNY

Neudorf Sehmatal, Nemecko – Uplynulý víkend znamenal pre slovenských grasski lyžiarov úspešný štart do sezóny FIS CHILDREN CUP a FIS GRASSKI. V nemeckom stredisku Neudorf Sehmatal sa konalo prvé kolo pretekov, kde sa naši pretekári uviedli skvelými výkonmi a dosiahli viacero pódiových umiestnení.

Päť talentovaných pretekárov do 16 rokov a jeden mužský reprezentant sa postavili proti silnej konkurencii z piatich krajín a ukázali, že Slovensko má v tejto disciplíne čo ponúknuť.

Matej Vítek (SKI Duvi) sa stal hviezdou víkendu, keď triumfoval vo všetkých troch disciplínach – super G, obrovskom slalome a slalome. Vďaka tomuto úžasnému výkonu si domov odnáša víťazný hetrik a zapisuje sa do histórie pretekov.

Zuzka Kokošková (SKI TEAM Martinské hole) v kategórii U12 nadviazala na Matejov úspech a vybojovala si 1. miesto v super G a 2. miesto v obrovskom slalome a slalome. Jej talenty a vytrvalosť ju zaraďujú medzi najväčšie nádeje slovenského lyžovania.

V kategórii U16 sa odohral napínavý boj o body do celkového hodnotenia FIS CHILDREN CUPU. Najlepšie si s nástrahami trate poradila Livia Lepejová (SKI Valčianska dolina), ktorá si pripísala 1. miesto v super G, 2. miesto v slalome a 3. miesto v obrovskom slalome. Ďalšie dve pretekárky, Kristína Korienková (SKI Trenčín) a Alžbeta Bošková (SKI Duvi), bojovali o umiestnenia v jednotlivých disciplínach. Korienková obsadila 2x 4. miesto v obrovskom slalome a slalome, zatiaľ čo Bošková skončila 4. v super G, 6. v obrovskom slalome a žiaľ vypadla v 2. kole slalomu.

Jediný mužský reprezentant Slovenska, Adam Masár (Remas Piešťany), sa sústredil na slalom. V prvom kole dosiahol skvelé 2. miesto, ale v druhom kole ho zradila šťastena a po kontakte s konštrukciou na štarte musel preteky predčasne ukončiť.

Napriek tomuto nešťastnému incidentu môžeme tento víkend hodnotiť ako úspešný. Naši pretekári získali cenné skúsenosti, zistili svoje silné a slabé stránky a dosiahli dôležité body do hodnotenia. Vďaka ich odhodlaniu, talentu a podpore trénerov a realizačného tímu majú pred sebou sľubnú sezónu plnú ďalších úspechov.