Alpin kurz – Lavíny 1

Alpin kurz - Lavíny 1 18 MarecMar 2024 08:00 - 22 MarecMar 2024 17:00

ALPIN KURZ
LAVÍNY 1

Alpin kurz je zameraný na pohyb v zimnom horskom teréne na lyžiach alebo snowboarde, na “čítanie terénu”, prácu s mapou a lavínovou výbavou a na organizáciu skupiny mimo upravených lyžiarskych tratí. Cieľom kurzu je vyškoliť inštruktorov lyžovania a snowboardingu, aby boli schopní bezpečne viesť klientov a správne sa rozhodovať pri pohybe vo voľnom teréne. Alpin kurz je náročný po kondičnej stránke, pretože väčšinu jázd absolvujete mimo upravených zjazdových tratí. Počas 6 dní kurzu sa naučíte, ako si vybrať správnu stopu vo voľnom teréne, posúdiť snehový profil, ako viesť skupinu voľným terénom, orientovať sa v teréne a ako správne používať lavínový prístroj a lavínovú sondu.

Súčasťou kurzu sú záverečné skúšky: skúška z teórie, skúška z jazdy vo voľnom teréne, praktická skúška záchrany zasypaných lavínou. Súčasťou prípravy na skúšky je podrobná videoanalýza z jazdy vo voľnom teréne a tréning záchrany zasypaných lavínou.

Dátum: 18.3. - 22.3.2024

Miesto: Jasná, Nízka Tatry

Požadované vzdelanie pred začiatkom kurzu: IAD 2 (platné vzdelanie), prax 80 hod. v LŠ

Povinná výbava: mapa oblasti s mierkou 1:25 000, buzola, základná lavínová výbava (lopata, sonda a lav. prístroj), batoh, lekárnička, poistenie na zásah HZS mimo zjazdovky

Organizátor kurzu/ školiteľ: ZSL vzdelávanie

Cena a spôsob platby za kurz:

350 € - Kurzovné

- kurzovné zahŕňa platbu za 6 dni výuky s lektorom

- kurzovné sa platí vopred na transparentný účet sekcie vzdelávania ZSL: SK2909000000005177190084

- do poznámky zadajte svoje celé meno /AK (e.g. Jan Lyza/AK)

- variabilný symbol - prvých 6 číslic rodného čísla pred lomítkom (e.g. 990101)

Voliteľné položky:

Ubytovanie

- Ubytovanie na hoteli Liptov, vo viaclôžkových izbách, podľa rooming listu ZSL.

Ubytovanie zabezpečujeme iba pre záujemcov o viacdňový kurz.

• ubytovanie s polpenziou - 39€/osoba/noc (v 3-4 lôžkovej izbe)
  • ubytovanie s raňajkami - 28€/osoba/noc (v 3-4 lôžkovej izbe)

Platba za ubytovanie na mieste (recepcii hotela)

Pri nenaplnení kapacity počtu osôb viaclôžkovej izby ponúkanej v propozíciách kurzu (3-4 osoby), je záujem o ubytovanie povinný uhradiť doplatok za izbu obsadenú iba dvomi osobami (54€/osoba/noc pri ubytovaní s polpenziou, 43€/osoba/noc pri ubytovaní s raňajkami)

Skipas:

- skipas za zvýhodnenú cenu - 14€/osoba/deň

Pre nahratie skipasu za zvýhodnenú cenu je potrebné, aby ste boli držiteľmi GOPAS karty.

Táto karta bude použitá na nahratie Vášho lístka.

Pokiaľ GOPASS kartu nemáte, registrujte sa a vyžiadajte si ju na ww.gopass.travel/SK/homepage/registration

Platba za skipas na mieste (pri registrácii - nutná hotovosť)

Prosíme o detailné vyplnenie formulára na základe OP (osobné údaje s použitím diakritiky, kontrolu RČ, adresy,...foto tváre rozmer 5:4, viď OP/pas) pre následné bezproblémové vydanie Certifikátu, Licencie, Osvedčenia a registrácie do ISŠ.

Prihlásenie:

Pre prihlásenie je potrebné vyplniť prihlášku a zaplatiť kurzovné vo výške 350 €. Za záväzne prihlásených sa považujú iba tí, ktorí vyplnia prihlášku a zároveň zaplatia kurzovné. Potvrdenie o prihlásení bude prihláseným zaslané až po uhradení kurzovného po uzávierke kurzu spolu s finálnymi informáciami k danému kurzu.

Uzávierka prihlášok: 11.3.2024 do 10:00 hod.

Program kurzu:

1.deň - registrácia na recepcii hotela Liptov 8:30 hod.

1.deň - 4 deň - praktická výučba (náuka o snehu, kamarátska pomoc, orientácia, plánovanie, technika lyžovania, vedenie skupiny) a teoretická výučba (prednášky)

5.deň - skúšky (vyhľadávanie, posúdenie svahu - podmienok, orientácia, skúška z jazdy,...)

Doprava:

- individuálna, parkovanie pri hoteli zdarma (pre ubytovaných hostí)

- z ubytovania do strediska doprava nie je potrebná.

Kontakt:

V prípade otázok nás kontaktujte na e-mailovej adrese vzdelavanie@zsl.sk

STORNO:

Storno kurzu oznámiť na vzdelávanie@zsl.sk

Do termínu uzávierky prihlášok je možné zrušiť prihlášku na kurz bez storno poplatku. Po termíne uzávierky prihlášok – poplatok 50% zo všetkých objednaných služieb. Storno musí byť zrealizované písomne e-mailom na vzdelavanie@zsl.sk najneskôr deň pred zahájením kurzu. Pri storne v deň zahájenia kurzu ZSL nevracia žiadnu čiastku.

Organizátor kurzu si vyhradzuje právo zmeny termínu a lokality kurzu v prípade, že do danej lokality sa prihlásilo málo účastníkov alebo stredisko bude z technických príčin v danom termíne uzavreté.

• Schedule
  • Guests
  • Attendance
  • Počasie