Bežkyňa na lyžiach B. Klementová druhá na pretekoch FIS v Seefelde, Adam Žampa bodoval vo SP

Počas nabitého lyžiarskeho víkendu bolo v akcii viacero slovenských reprezentantov. Adam Žampa sa v seriáli Svetového pohára alpských lyžiarov predstavil v obrovskom slalome vo francúzskom stredisku Val d´Isere, kde v sobotu obsadil 26. miesto s odstupom 5,08 sekundy na víťazného Švajčiara Marca Odermatta a druhýkrát v aktuálnej sezóne získal body do celkovej klasifikácie.

„Som trochu na seba nahnevaný, ale to sú preteky. V prvom kole to bola solídna jazda, 19. miesto bolo strategicky dobré. V druhom kole som chcel dať do toho úplne všetko. Zmenil som nastavenie lyží, ale nesadlo mi to. Išiel som do toho príliš agresívne, ale spravil som tri obrovské chyby. Jediné pozitívum je, že som získal body. Treba sa sústrediť na to, čo bude ďalej. Budúci týždeň nás čaká ďalší obrovský slalom v Alta Badii v Taliansku, na ktorý sa chcem pripraviť čo najlepšie. Dnešok treba hodiť za hlavu a tvrdo pracovať,“ povedal Adam Žampa, ktorý si do hodnotenia pripísal päť bodov k trom z októbrovej ľadovcovej ouvertúry v rakúskom Söldene. Jeho brat Andreas Žampa nepostúpil do 2. kola, keď ho v prvom klasifikovali ho na 42. priečke.

Martin Bendik štartoval v rámci Európskeho pohára v zjazde v talianskej Santa Caterine di Valfurva. Po sobotňajšom 35. mieste dokázal svoj výkon vystupňovať a v nedeľu sa v druhom zjazde umiestnil na 17. pozícii, čím si pripísal do hodnotenia EP 14 bodov a získal aj 27,83 FIS bodov.

Úspešný víkend má za sebou bežkyňa na lyžiach Barbora Klementová, ktorá si na FIS pretekoch v rakúskom Seefelde vybojovala v sobotňajšom šprinte na 1,2 km voľne 2. miesto, keď nestačila len na Estónku Mariel Merlii Pullesovú. Na druhý deň štartovala na 5 km klasicky, kde ju klasifikovali na 26. poste.

V Seefelde sa predstavil aj Peter Mlynár, ktorý v šprinte na 1,6 km voľnou technikou skončil štrnásty a v pretekoch na 10 km klasicky dosiahol 15. najlepší čas.

Slovenský reprezentant v snoubordingu Matej Bačo absolvoval vystúpenie na podujatí Európskeho pohára v nemeckom Götschene. Sobotňajšie preteky v paralelnom slalome nedopadli podľa jeho predstáv. Po skvelom začiatku spadol a obsadil 41. miesto. Nedeľňajší reparát v rovnakej disciplíne dopadol lepšie, keď mu patrila 22. pozícia. Pre Bača boli oba štarty prípravou na Svetový pohár v talianskych dejiskách Carezza a Cortina d´Ampezzo.