AKO ZHRNULI UPLYNULÚ SEZÓNU BRATIA ŽAMPOVCI

Súrodenci Adam, Andreas a Teo Žampovci zhrnuli uplynulú lyžiarsku sezónu. Najstarší Adam vyzdvihol, že sa dokázal umiestňovať na bodovaných pozíciách v seriáli Svetového pohára. „Určite ma veľmi teší, že som v tejto sezóne päťkrát bodoval vo Svetovom pohári a pravidelne som ukazoval, že patrím do druhého kola. Mrzí ma, že som práve vo februári na svetovom šampionáte ochorel a neštartoval som v druhom kole obrovského slalomu pre zvýšenú teplotu. Tiež som musel vynechať Svetový pohár v USA. Radosť mám však z toho, že aj z MS v Courchevel mám umiestnenie v top 20 v paralelnom obrovskom slalome, kde mi na 19. priečke chýbalo pár stotín na finálový postup.“

Najväčšiu radosť má Adam z konca sezóny. “V Kranjskej Gore som skončil na 22. mieste v obrovskom slalome, pričom v spodnej časti som mal v druhom kole tretí najrýchlejší čas. V ďalšej sezóne bude pre mňa dôležité získať hneď zo začiatku top umiestnenie, aby som si upevnil umiestnenie v najlepšej 30tke a mal dobré štartové číslo počas celej sezóny. Dôraz pôjde najmä na fyzioterapeutické cvičenia, aby som bol fit a zdravý, a tiež na konštantnosť výkonov v každej jazde.“ 

Najmladší z bratov Teo má za sebou veľký výkonnostný skok. „Premiérovo sa mi podarilo nominovať a priamo sa kvalifikovať do hlavných pretekov na seniorských majstrovstvách sveta. Potešil ma aj skvelý začiatok sezóny na Novom Zélande alebo neskôr 21. miesto v super obrovskom slalome na MSJ či 36. miesto na majstrovstvách sveta.”

Andreas sa v uplynulej sezóne zranil pred obrovským slalomom v Adelbodene. Po páde v poslednej jazde tréningu mu nevypli lyže a na dvakrát si zlomil ihlicu na úrovni členku pravej nohy. Poranil si aj koleno. Rekonvalescencia si vyžiadala niekoľko týždňov a dala Andreasovi stopku v ďalších pretekoch.

“Letná príprava bude ťažká, ale to patrí k tomu, ak chce človek dosiahnuť výsledky. Do novej sezóny chcem ísť s tým najlepším, čo viem a chcem sa hlavne dostať do fit stavu,” povedal Andreas.

Tréningy a prípravu na ďalšiu sezónu absolvuje súrodenecké trio Žampovcov doma vo Vysokých Tatrách na Štrbskom Plese. Zároveň plánujú opäť vycestovať aj na Nový Zéland, kde sa koncom augusta koná austrálsko-novozélandský pohár.