VYNIKAJÚCE VÝSLEDKY NAŠICH PRETEKÁROV V OBROVSKOM SLALOME

7.-.8.2.2023 sa na Štrbskom Plese uskutočnili FIS preteky v obrovskom slalome, ktorých sa zúčastnili lyžiari zo Slovenska, Česka, Poľska, Ukrajiny a Maďarska.

V ženskej kategórii patrili oba pretekové dni našej lyžiarke Zuzane Jakubčovej. V konkurencii viac ako 50 pretekárok zvíťazila v prvý deň s časom 1:56,90 min a nasledujúci deň s časom 1:59,71 min.

Striebornú priečku obsadila 1. deň Karolina Frackowiak s rozdielom 0,40 stotín sekundy. Sophia Polak sa umiestnila na 5. mieste (+0,80 s). Do TOP15 sa dostali aj naše ďalšie tri pretekárky – Katarína Šrobová (9. miesto), Sofia Semanová (10. miesto), Ella Hrbáňová (12. miesto).

Druhý deň pretekov si striebro a bronz rozdelili Sophia Polak – 2. miesto (+0,68 s) a Ella Hrbáňová – 3. miesto (+1,06 s). Karolina Frackowiak skončila na 5. mieste (+1,67 s). TOP15 pretekárok druhého dňa doplnili aj Sofia Semanová (8. miesto), Katarína Šrobová (11. miesto), Sarah Libantová (14. miesto) a Adela Benešová (15. miesto).

V mužskej kategórii sa na štart postavilo viac ako 60 pretekárov.

Zo Slovákov sa najlepšie umiestnil 1. deň Daniel Nosek, ktorý obsadil 4. miesto s časom 1:55,99 min. Timo Botka skončil na 5. mieste (+2,96 s). Do TOP15 sa dostali Martin Michalka (11. miesto) s Jakubom Valekom (12. miesto).

Ďalší deň sa Danielovi Nosekovi podarilo umiestniť na vynikajúcom 2. mieste s časom 1:57,53 min. za českým pretekárom Štepánom Kroupom. Martin Michalka obsadil 5. miesto (+1,89 s) a do TOP15 sa dostali aj Timo Botka (11. miesto) a opäť Jakub Valek (13. miesto).