Fričová na MSJ dvakrát tesne za pódiom, v obrovskom slalome i slalome štvrtá

Slovenskej výprave na majstrovstvách sveta juniorov v lyžovaní na tráve v nemeckom Neudorfe dvakrát len tesne o jednu priečku unikla medaila. Blízko k nej mala Nikola Fričová, ktorá v obrovskom slalome i slalome skončila hneď za pódiom na 4. priečke. V „obráku“ ju delilo od bronzu 1,35 sekundy, v slalome už len 0,25 s. V oboch prípadoch skončila pred ňou Rakúšanka Tina Hetfleischová. Fričová mala na konte z MSJ 2022 aj dve 9. miesta.
Tatiana Suchá sa najskôr nevyhla zaváhaniu v prvom kole na tej časti trati, ktorá sa stala osudnou viacerým pretekárkam. Na druhý deň zase spravila chybu v druhom kole, a tak v oboch prípadoch ju diskvalifikovali. Predtým bola 13. v super G a 10. v superkombinácii. Zo slovenských juniorov sa Tomáš Noris umiestnil na 12. pozícii v slalome a v obrovskom slalome o štyri stupienky nižšie (16.). Ešte predtým skončil 20. (super G) a 15. (superkombinácia). Žiaľ, Alexovi Jánoškovi sa v piatkových i sobotňajších pretekoch nepodarilo dokončiť prvú jazdu, takže je najlepším výsledkom v Neudorfe je 14. miesto zo superkombinácie.
Najúspešnejší na svetovom šampionáte boli českí lyžiari na tráve so štyrmi titulmi a celkovo 12 medailami (4 – 6 – 2).

Zostávajúce výsledky z MSJ v lyžovaní na tráve v Neudorfe (Nem., 16. – 20. 8. 2022):
obrovský slalom
juniori: 1. Jan Borák 1:09,35 min, 2. Aleš Knor (obaja ČR) 1:09,80, 3. Leopold Schön (Rak.) 1:10,01, … 16. Tomáš Noris 1:14,12, … Alex Jánoška (obaja SR) diskvalifikovaný.
juniorky: 1. Eliška Rejchrtová (ČR) 1:13,49 min, 2. Lara Teynorová 1:13,79, 3. Tina Hetfleischová (obe Rak.) 1:14,33, 4. Nikola Fričová 1:15,68, … Tatiana Suchá (obe SR) diskvalifikovaná.
slalom
juniori: 1. Filippo Zamboni (Tal.) 55,54 s, 2. Jan Borák (ČR) 55,80, 3. Nicolo Schiavetti (Tal.) 57,28, … 12. Tomáš Noris 59,34, … Alex Jánoška (obaja SR) diskvalifikovaný.
juniorky: 1. Emma Eberhardtová (Rak.) 1:00,78 min, 2. Eliška Rejchrtová (ČR) 1:01,04, 3. Tina Hetfleischová (Rak.) 1:01,59, 4. Nikola Fričová 1:01,84, … Tatiana Suchá (obe SR) diskvalifikovaná.