Fričová v Česku na pretekoch SP lyžiarov na tráve dvakrát tretia

Seriál Svetového pohára v lyžovaní na tráve mal v závere uplynulého týždňa (1. – 3. júla 2022) na programe preteky 2. kola v Česku. V konkurencii lyžiarov zo šiestich krajín (Česko, Nemecko, Rakúsko, Taliansko, Švajčiarsko, Slovensko) sa zo slovenských reprezentantov v Předklášteří najviac darilo podľa očakávania Nikole Fričovej.

Počas oboch víkendových dní sa súťažilo v dvoch kolách slalomu a úradujúca víťazka seriálu SP v obidvoch pretekoch obsadila 3. miesto. „Samozrejme, najväčšie očakávania boli od Nikoly Fričovej. V tomto roku jej pribudla konkurencia v podobe čerstvých junioriek v českom a rakúskom tíme, ktoré sa snažia prebojovať medzi svetovú špičku. Napriek tomu Nikol priniesla domov okrem dvoch medailových umiestnení aj značný počet bodov do hodnotenia Svetového pohára, pričom v disciplíne slalom i v celkovom poradí seriálu jej aktuálne patrí 2. priečka za Češkou Karolínou Rašovskou,“ informoval vedúci slovenskej výpravy v ČR Ľuboš Suchý.

Slovensko reprezentovali v Předklášteří aj ďalší štyria pretekári. Z mladších junioriek si Tatiana Suchá vyjazdila v sobotu 7. a v nedeľu 9. pozíciu, Soňa Macejková v sobotňajšej súťaži vypadla v druhom kole slalomu a na druhý deň skončila štrnásta. V kategórii mužov obsadil Alex Jánoška najskôr 16. stupienok a potom v druhých pretekoch nedokončil prvé kolo. Tomáš Noris si počínal opačne. Nedokončil sobotňajší slalom a následne ho klasifikovali na 11. mieste. „Veríme, že sa aj vďaka podpore ZSL budú výsledky našich pretekárov každým kolom len zlepšovať,“ dodal Suchý.