HEKTOR KAPUSTÍK V TOP20 NAJLEPŠÍCH JUNIORSKÝCH SKOKANOV

Hektor Kapustík sa na Majstrovstvách sveta juniorov v severských disciplínach v kanadskom Whistleri umiestnil v skokoch na lyžiach na vynikajúcom 19. mieste.

Na mostíku HS104 mal v prvom kole jeho skok dĺžku 90m. Vybojoval si tak postup aj do druhého kola, kde skočil 87m. Súčtom všetkých bodov a faktorov sa napokon Hektorovi  vo veku 15 rokov podarilo umiestniť v TOP20 najlepších juniorských skokanov. Pretekov sa celkovo zúčastnilo 54 pretekárov z 18 krajín.

Erik Kapiaš reprezentoval Slovensko spolu Hektorom a podarilo sa mu umiestniť na konečnom 48. mieste skokom dlhým 62,5m.

V severskej kombinácii chlapci na úvod majstrovstiev absolvovali PreCompetition Round-PCR (provizórne kolo, porovnateľné ku kvalifikácii v skokoch), kde sa Hektor stal víťazom skokom dlhým 99,5 m. Ako najmladší zo 47 pretekárov zo 14 krajín skákal v nepriaznivých podmienkach so zadným vetrom a išiel zo zníženej lavičky, no napriek tomu vyhral. PCR kolu predchádzalo skúšobné kolo, kde skočil najdlhší skok s dĺžkou obdivuhodných 106m. Skok Erika Kapiaša v provizórnom kole mal dĺžku 74m a v skúšobnom kole, ktoré mu predchádzalo skočil 77,5m.

V záverečných pretekoch severskej kombinácie sa Hektorovi Kapustíkovi podarilo v skokanskej časti obsadiť 4. miesto, keď na mostíku HS104 skočil 98,5m. Ďalej nasledoval beh na 10km trati, kde Hektor prišiel do cieľa s časom 31:06,7 min a umiestnil sa celkovo na 30. mieste.

Erik Kapiaš obsadil v skokanskej časti 34. miesto skokom dlhým 82,5m. V bežeckej časti dobehol s časom 33:39,3 min a v severskej kombinácii obsadil konečné 37. miesto.

Majstrovstiev sveta juniorov v severských disciplínach v kanadskom Whistleri sa zúčastnila aj naša skokanka Tamara Mesíková. Na mostíku HS104 pretekalo spolu 45 pretekárok z 18 krajín sveta. Tamarin skok mal dĺžku 69m, čím skončila tesne pred bránami druhého kola na konečnom 35. mieste.