Kapiaš deviaty v úvode letnej série v Szczyrku

Skokani na lyžiach majú v plnom prúde letnú sezónu, ktorej vrcholom by mali byť preteky FIS a Kontinentálneho pohára. Hoci vonku vládne horúce počasie, už absolvovali niekoľko sústredení i prvé preteky. Úvod prípravy mali v slovinskej Planici, kde trénovali Erik Kapiaš, Hektor Kapustík, Kira Kapustíková a Zara Zelenčík.

“Zámerom prípravy bolo zvládnutie techniky odrazu a vyskúšanie nového výstroja. Smutnou správou bolo, že pri tréningu v telocvični sa zranil Hektor a zlomil si obe ruky. Tento úraz ho vyradil z prípravy minimálne na tri mesiace. Všetci mu prajeme skoré uzdravenie a rýchly návrat na skokanské mostíky,” uviedol František Vavrinčík, ktorý v rámci ZSL zastáva funkciu športového riaditeľa skokov na lyžiach.

Skokani pokračovali v príprave v susednej Českej republike. V Rožnove pod Radhoštěm boli starší pretekári Erik Kapiaš, Marek Badáni a Jakub Huntoš. Zranený Hektor Kapustík začal v tom čase rekonvalescenciu v domácom prostredí. “Erik mal v pláne zžitie sa s novými lyžami, ktoré mu budú lepšie pasovať. Marek a Jakub sa venovali zlepšeniu techniky odrazu,” pokračoval Vavrinčík.

V rámci medzinárodnej spolupráce Strednej športovej školy v Banskej Bystrici so športovou školou v poľskom Szczyrku sa študenti a naši pretekári zúčastnili na týždňovom tréningovom kempe. Na výjazde v Szczyrku boli opäť starší skokani Erik Kapiaš, Marek Badáni a Jakub Karkalík. “Erik mal opäť možnosť vymeniť lyže, na ktorých to konečne lieta,” skonštatoval Ján Tánczos, tréner slovenského účastníka tohtoročných majstrovstiev sveta juniorov vo fínskom Lahti.

Vstup do letnej sezóny absolvovali slovenskí skokani o týždeň neskôr v Szczyrku v rámci prvých pretekov série Lotos Cup, kde sa mohli otestovať v konkurencii rovesníkov z Česka a Poľska. “Sme veľmi radi, že týždňový výcvikový kemp v rámci spolupráce oboch škôl a výmena lyží priniesla svoje ovocie v podobe 9. miesta Erika Kapiaša na úvodných pretekoch. Aj on sám vie, že má ešte rezervy. Sme spokojní, že sa jeho forma zlepšuje. Pred sebou má ďalšiu úlohu – zlepšiť odraz a letovú fázu. Svoje kvality bude môcť ukázať a pokračovať v napredovaní na nasledujúcom FIS kempe v estónskom Otepää,” dodal Vavrinčík.