MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V BEHU NA LYŽIACH V SKALKE

11.-12.2.2023 sa v Skalke pri Kremnici uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v behu na lyžiach, pričom druhý pretekový deň sa súťažilo aj o Pohár ZSL v behu na lyžiach. Na pretekoch sa stretli všetky vekové kategórie od žiactva, dorastu, juniorov, po dospelých a veteránov.

Majstrom Slovenska v behu mužov a juniorov na 10 km voľne s intervalovým štartom sa stal Denis Tilesch. Druhú priečku v pretekoch obsadil Matej Horniak (obaja MKL Kremnica) a tretiu Bruno Melicher (UMB Biathlon Team B. Bystrica). Denis Tilesch rovnako zvíťazil aj v sobotnom šprinte klasicky na 1,3 km trati.

Medzi dorastencami sa v 1. deň pretekov podarilo v šprinte klasicky na 1,3 km trati zvíťaziť Michalovi Adamovovi (TJ Tatran Hybe) a na 10 km trati obsadil v nedeľu 1. miesto Martin Matko (ŠKP Banská Bystrica).

V ženskej kategórii zvíťazila Marianna Klementová (Klub lyžiarov Nováky), ako na 5 km trati voľne, tak aj v šprinte klasicky na 1,3 km trati. Striebornú priečku na 5 km trati voľne obsadila Mária Danielová (ŠKP Levoča) a bronz získala Barbora Horniaková (MKL Kremnica).

Laura Roglová (MKL Kremnica) zvíťazila v kategórii starších dorasteniek v šprinte klasicky na 1,3 km trati. Skvele sa jej darilo aj v nedeľu na 5 km trati voľne, kde rovnako obsadila 1. miesto.