Máme pre vás skvelé správy!

Naša spoločná misia zlepšiť situáciu v slovenskom lyžovaní je stále čoraz viac reálnejšia. Hoci to na začiatku vyzeralo ako príliš ambiciózny plán niekoľkých odhodlaných ľudí, dnes od Vás dostávame desiatky pozitívnych správ, že sa Vám naša práca páči a prináša skutočnú zmenu. Nepoľavujeme, práve naopak – naďalej bojujeme za to, aby sme v našej krajine vychovávali a podporovali mladé lyžiarske talenty. Aby im šport prinášal radosť a ostávali verní lyžiarskemu športu.

Veľká vďaka patrí nielen našim partnerom, ale aj všetkým našim klubom a samozrejme aj členom, ktorí nám verili a stali sa súčasťou Zväzu slovenského lyžovania. Dúfam, že cítite rovnakú hrdosť ako my. Spoločne už teraz meníme stav slovenského lyžovania a to je, priatelia, niečo neskutočné. Poďme sa naďalej spolu pričiniť o to, aby naše deti milovali šport a aby malo Slovensko ďalších veselých, spokojných a zdravých lyžiarov.

K dnešnému dňu (6.11.2020) je v ZSL o.z. registrovaných celkovo 55 klubov, ktoré sa všetky venujú športu a rozvoju športového – lyžiarskeho hnutia. Aj počet členov sa výrazne zvýšil na dnešných viac ako 1100. Z posledných prihlásených spomeniem Lyžiarsky zväz Liptova, Lyžiarsky klub SpeedSki Team, Alpine Skiing Racing Team High Tatras Slovakia alebo SKIJUMPING SLOVAKIA. Tak isto nás teší, že môžeme v radoch ZSL privítať akadémiu Veroniky Velez Zuzulovej. Všetkých s radosťou vítame a tešíme sa, že zdieľate a vstupom podporujete našu víziu. Ani sa nám nechce veriť, že sa naša členská základňa rozrastá tak rýchlo. ĎAKUJEME VÁM!

Rád by som Vás tak isto informoval, že sa nám podaril vcelku husársky kúsok. K dnešnému dňu sme podpísali memorandum o vzájomnej spolupráci už so štyrmi lyžiarskymi ligami. Liga Stred sa jazdí pod našou hlavičkou už od minulej sezóny. Už nadchádzajúcu sezónu sa k nám pridajú aj Pohár Liptova, Horehronská liga – Lesy Cup a aj nová línia Východoslovenskej ligy. Znamená to, že ZSL, o.z. ku dnešnému dňu zastrešuje všetky kraje Slovenska, čo nás nesmierne teší. Naším plánom je aj rozvoj lyžovania a rozšírenie našej pôsobnosti tak chápeme ako naplnené. Samozrejme sme len na začiatku našej cesty, ale je to pre nás veľmi povzbudzujúce. S veľkým rešpektom prijímame spoluprácu s lyžiarskymi ligami a urobíme všetko preto, aby aj v týchto ligách ZSL podporilo férové a veselé pretekanie Vašich ratolestí.  Tak isto by sme radi v budúcnosti opäť „rozlyžovali“ aj Majstrovstvá Bratislavy.

Všetko čo robíme, robíme pre Vás. Aj ďalší úspech Vás verím poteší. ZSL o.z. sa dohodlo na spolupráci s ďalším strediskom. Okrem Rače – Oščadnice, kde nám vytvorili skutočne domáce prostredie na trénovanie pre všetkých našich členov sa pripojilo aj stredisko Mýto pod Ďumbierom. Na Rači nám poskytli podmienky, ktoré si naši pretekári určite zaslúžia. K dispozícii budete mať kopec v podstate celý deň. Zvýhodnené ubytovanie, či doprava do strediska a ceny lístkov sú tiež súčasťou dohody. Tak isto na Mýte sa majitelia vyslovene hecli a cez leto vytvorili skutočne tréningovú arénu pre našich členov.  Tréningový kopec s vlastným vlekom (zrýchleným), s kvalitnou wifi a vlastným zasnežovaním je na naše pomery fantastické. Na Mýte to vyšperkovali umelým osvetlením, čo znamená, že tento rok sa pokúsime pripraviť aj atraktívne večerné preteky. Za investíciami a podporou lyžovania nezaostáva ani naše priateľské stredisko Bachledka. Cez leto vybudovali úplne novú tréningovú zjazdovku, ktorá bude k dispozícii pre pretekárov ZSL počas celého dňa. Súčasťou má byť v budúcnosti aj kamerový systém, časomiera či športovo-technické zázemie. Proste lyžovanie 21. storočia dorazilo konečne aj k nám. A my sme hrdí, že sme spolu s Vami pri tom.  Naše plány sa nám daria aj vďaka majiteľom týchto stredísk a preto im patrí naša veľká vďaka.

K tréningovým podmienkam vo vybraných strediskách bude na našom webe špeciálny kalendár (aktuálne ho ešte programujú), kde sa budete môcť online a dopredu prihlasovať na tréningové kopce. Tak aby nedochádzalo k nedorozumeniam a aby bolo na kopci vždy dostatok miesta na trénovanie. Aj z pohľadu bezpečnosti či plánovania tréningov Vám interaktívny kalendár umožní si objednať dopredu  tréningový kopec či priamo pistu na konkrétny deň či disciplínu. Tak isto rátame so spoluprácou  klubov ZSL, aby sa kopce využívali efektívne. V každom stredisku je pre nás určený koordinátor resp. pisten chef tréningových kopcov, ktorý bude určovať aké tréningy (slalom, obrák a pod.) bude možné kedy trénovať. V závislosti od kvality snehu a počasia. Rezervácia bude online a záväzná po zaplatení tréningových lístkov. Všetky podmienky a informácie budú včas na našom webe.

Na záver, milí priatelia, dovoľte aby som Vám všetkým zaželal hlavne veľa zdravia a v týchto neľahkých časoch pevné nervy, dobrú náladu a rodinnú pohodu. Pretekárom a trénerom kopec kvalitných tréningových jednotiek (určite aj regeneráciu), žiadne zranenia a nezabúdajte na spolupatričnosť, pravú športovú morálku  a fair play.

Do skorého videnia,

Laco Smolen