Michal Bekeš si vylepšil svoje maximum na majstrovstvách sveta, vo Vars skončil siedmy

Slovenský reprezentant v rýchlostnom lyžovaní (Speed Ski) Michal Bekeš obsadil na svetovom šampionáte vo francúzskom stredisku Vars skvelú 7. pozíciu, keď vo finálovom kole dosiahol rýchlosť 199,37 km/h. Jeho šiesti premožitelia z 34 mien figurujúcich v štartovej listine boli z krajín patriacich k lyžiarskym veľmociam (Francúzsko, Rakúsko, Taliansko, Švajčiarsko) a dostali sa nad 200-kilometrovú hranicu. Majstrom sveta v rýchlostnom lyžovaní sa stal Francúz Simon Billy, ktorý na trati vyvinul rýchlosť 208,32 km/h. Druhý bol Manuel Kramer z Rakúska (206,90 km/h) a tretí taliansky lyžiar Simone Origone (206,36 km/h).

Tridsaťdvaročný Bekeš dosiahol svoj doteraz najlepší výsledok na majstrovstvách sveta, ktorým bola 12. priečka spred piatich rokov zo švédskeho Idre. Pred troma rokmi bol v rovnakom francúzskom dejisku na MS trinásty. „Rýchlosť 199,37 km/h pre mňa vo finálovom kole svetového šampionátu znamenala šťastné siedme miesto, z čoho sa neskutočne teším. Podmienky na trati boli od kvalifikácie až po nedeľňajšie finálové kolo náročné. Silný vietor spôsobil viacero pádov a ja som vďačný za svoj najlepší výsledok z majstrovstiev sveta,“ opísal svoje prvé dojmy po úspešnom vystúpení Michal Bekeš.