Mladí Slováci v Taliansku šesťkrát na pódiu, Vitek opäť bez premožiteľa

Nádejní slovenskí reprezentanti v lyžovaní na tráve úspešne absolvovali 2. kolo detského Pohára FIS (FIS Children Cup) v talianskom stredisku Malga Rivetta, kde v európskej konkurencii dosiahli dovedna šesť pódiových umiestnení.
Súťažilo sa v troch disciplínach – v skikrose (tzv. gynkana), slalome a obrovskom slalome. Tradične sa najviac darilo najmladšiemu z kvarteta slovenských mládežníkov Matejovi Vitekovi, ktorý si trikrát vyjazdil prvenstvo, pričom svoje časy si porovnával so súpermi v kategórii do 12 rokov, teda aj s deťmi staršími o tri roky. Tatiana Suchá si odniesla dve umiestnenia na 2. priečke, Alžbeta Bošková bola raz tretia. Tesne za stupňom víťazov skončila Sára Gavalierová, ktorú v jednej zo súťaží klasifikovali na 4. pozícii.
“V počte získaných bodov za uplynulý víkend sme ako slovenská reprezentácia skončili celkovo na 4. mieste.
Škoda, že sme do Talianska nevycestovali v početnejšom zložení. Aj s ďalšími pretekármi by sme možno zamiešali poradie aj tomto prepočte. V každom prípade to bol víkend plný zážitkov či iných chvíľ, na ktoré deti nezabudnú. Poďakovanie si zaslúžia deti za svoje výkony a rodičia za ochotu a podporu svojich potomkov,” skonštatoval vedúci slovenskej výpravy v Malga Rivetta Ľuboš Suchý.