AKO VIDIA SEZÓNU PRETEKÁRI MODERNÝCH DISCIPLÍN A RÝCHLOSTNÉHO LYŽOVANIA

Športovci zo sekcie moderných disciplín majú za sebou úspešnú sezónu. Manažér sekcie Ján Jakubčo vidí veľký potenciál a rast celej sekcie. Vďaka skvelým výsledkom a podpore zväzu sa darí napĺňať víziu a ciele.

Najlepším výsledkom v moderných disciplínach v uplynulej sezóne bolo 10. miesto Samuela Jaroša na majstrovstvách sveta v gruzínskom Bakuriani v disciplíne Big Air. Matej Bačo skončil v paralelnom obrovskom slalome na MS na 28. mieste.

„Sezóna bola pre mňa vydarená. Osobne som sa najviac tešil, keď som vo vyraďovacích jazdách porazil bývalého majstra sveta. Verím, že budúca sezóna bude úspešná. Letnú prípravu absolvujem doma v Prievidzi a v okolí. Určite do prípravy zahrniem aj wakeboarding v Piešťanoch a v Bratislave,“ prezradil Matej Bačo. 

Skvelý výsledok si zo sezóny odniesol aj mladý talentovaný Michael Oravec, ktorý prvýkrát bodoval vo Svetovom pohári. V Silvaplane vo Švajčiarsku skončil v slopestyle na 21. mieste. Sám sezónu 2022/ 2023 hodnotí ako najúspešnejšiu. „Keď som vo Švajčiarsku na Svetovom pohári prišiel do cieľa, začal som kričať od radosti až mi vyhŕkli slzy,“ povedal Michael.

Oravec sa už teraz teší na nadchádzajúcu sezónu, do ktorej pôjde s novým trénerom. „Je to reprezentačný tréner z Čiech. Budem môcť jazdiť so Štěpánom Hudáčkom „Speedym“, ktorý je rovnako starý ako ja a budeme sa určite vzájomne ťahať a posúvať k lepším výkonom.“

V tejto sezóne sa darilo aj športovcom na juniorských majstrovstvách sveta – v snowboardcrosse získali v tímovej súťaži 6. miesto, čo potvrdilo kvalitné výsledky Katky Pitoňákovej a Samuela Sakála z minulej sezóny.

„Dôležitým krokom bola výstavba krosovej trate v Ždiari, ktorá ponúkla priestor aj pre organizáciu pretekov. Zároveň sme začali systematicky pracovať na rozvoji klubovej štruktúry a výchovy športových odborníkov,“ poznamenal Ján Jakubčo.

Sezónu 2022/ 23 uzavrel a zhodnotil aj Michal Bekeš, náš rýchlostný lyžiar.

Michal pokoril svoj doterajší slovenský rekord, keď na majstrovstvách sveta vo francúzskom Vars dosiahol rýchlosť 248,550 km/h. Na svetovom šampionáte obsadil konečné 7. miesto. Už teraz sa teší na ďalšiu sezónu a dúfa, že rekord opäť prekoná. Ako vždy  tvrdí: „Chcem byť najrýchlejší na svete.“

Pretekárom moderných disciplín, ako aj Miškovi Bekešovi blahoželáme a držíme palce, nech sa im naďalej darí dosahovať svoje vysnívané méty.