Na zimnej edícii Olympijského festivalu sa podieľa aj ZSL, jeho súčasťou Večerná bežkárska korida

Zimnými olympijskými hrami 2022 sa nebude žiť len v samotnom dejisku v čínskom Pekingu, ale opäť aj na Slovensku. Po úspešnej letnej edícii v Šamoríne bude ľadová verzia Olympijského festivalu, ktorý opäť pripravil Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV) a Slovenský paralympijský výbor (SPV), tentoraz vo Vysokých Tatrách. Olympijský festival „Misia Peking“ sa uskutoční v Areáli zimných športov na Štrbskom Plese od 10. do 13. februára. Opäť bude plný športu, zábavy a povzbudzovania slovenských športovcov na ZOH 2022 v Pekingu. Užijú si ho najmä rodiny s deťmi a všetci športoví fanúšikovia.

Jeho súčasťou budú aj preteky v zjazdovom a bežeckom lyžovaní, ako aj v biatlone a pri organizácii, ktorých SOŠV a SPV spolupracuje so športovými zväzmi. Jedným z nich je aj Zväz slovenského lyžovanie (ZSL), ktorý sa bude snažiť propagovať olympijské aktivity v maximálnej možnej miere. V piatok 11. 2. sa od 16.00 h bude konať podujatie s názvom Večerná bežkárska korida. Bežci na lyžiach budú súťažiť voľnou technikou na kilometrovom okruhu najskôr v kvalifikácii. Štartuje sa hromadne, pričom pretekári súťažia na bežeckom okruhu, kde stíhajú prvého pretekára. Preteky sa končia v momente, keď prvý súťažiaci absolvuje štyri kolá (4 x 1 km). Limit pretekárov v kvalifikácii je 50 súťažiacich (štart A), 50 pretekárov (štart B), 50 pretekárok (štart C). Do finále následne postupuje najrýchlejších 10 pretekárov zo štartu A, 10 pretekárov zo štartu B a u žien postupuje do finále 20 pretekárok zo štartu C. Finálovú stíhačku absolvuje 20 pretekárov a 20 pretekárok na 4 kolá (4 x 1 km). V prípade nízkeho počtu štartujúcich bude priamo finále, v ktorom sa pôjde šesť kôl (6 x 1 km).

Prihlásiť sa dá online do 10. 2. 2022 prostredníctvom webu https://www.olympic.sk/festival, resp. osobne v piatok 11. 2. od 13.00 do 15.30 h na Štrbskom Plese (ak nebude naplnený účastnícky limit). Prezentácia a vyzdvihnutie štartových čísel je v piatok 11. 2. 2022 takisto od 13.00 do 15.30 h.

Viac informácií (propozície a link na prihlasovanie) je k dispozícii na webe: