Petra Vlhová pred začiatkom novej sezóny: “Sen som si splnila už na olympiáde. Teraz by sme chceli získať zlato z majstrovstiev sveta.”

Petra Vlhová vstupuje do novej sezóny Svetového pohára s cieľom dosiahnuť lepšie výsledky v obrovskom slalome.

“Na obrovský slalom sme sa počas prípravy zamerali o niečo viac, priorita je posunúť sa v ňom vyššie a dosiahnuť lepšie výsledky ako v predchádzajúcej sezóne. V slalome chceme potvrdiť priečku a rýchlostné disciplíny sú otvorené.“ zdôraznila Petra na včerajšej online tlačovej konferencii.

Vlhová priznala, že po minuloročnej sezóne sa cítila prázdna a nebolo ľahké nájsť dôvody pokračovať.

“Spočiatku bolo ťažšie hľadať motiváciu, ale nechala som tomu voľný priebeh. Po olympijských hrách som si potrebovala dobre oddýchnuť a byť mimo lyží. Myslím si, že keď si človek neoddýchne a nabehne znovu do nejakého takéhoto vláčika, tak potom zistí, že prídu prvé preteky a že sa mu nechce. Nemá správnu motiváciu a potom sa to s ním ťahá celú sezónu. Medzi tým je veľmi tenká hranica. Aj preto sme začali lyžovať trochu neskôr a nie hneď po skončení ročníka. Lyžovali sme menej, čo mi dodalo viac síl. Motivácia prichádzala postupne. Som rada, že to takto vyšlo. Verím, že som urobila všetko preto, aby som nevyhorela a zvládla sezónu s motiváciou a radosťou.”  

Petra sa na novú sezónu pripravovala v Taliansku, vo Švajčiarsku a v Argentíne, kde prebehla jej hlavná časť prípravy. S tímom tu strávila 4 týždne a mala možnosť sa aj porovnať s inými lyžiarkami, čo sama veľmi ocenila nakoľko väčšinou jazdí sama.

Do Argentíny som sa opäť vrátila po deviatich rokoch. Keď sme prišli, tak sme si robili srandu, že by sa v stredisku mohol uskutočniť Svetový pohár. Skoro každý zo svetového lyžovania tam bol. Všetko však prebehlo podľa plánu, podmienky boli výborné. Za celé leto sme vlastne stratili iba jeden deň na lyžiach kvôli horšiemu počasiu. Stále sme lyžovali, čo je vzácne, pretože niekedy pre zlé podmienky stratíte aj päť dní z prípravy. 

Do Petrinho tímu pribudli aj noví členovia, s ktorými je veľmi spokojná. Veľmi si sedí aj so servisným technikom, s ktorým sa pozitívne naladili hneď od začiatku. Nejaké zmeny nastali aj počas prípravy materiálu. Pred každou sezónou Petra skúša lyže, na ktorých bude rýchlejšia.

Prvé preteky obrovského slalomu sú na programe už v sobotu 22. októbra v rakúskom stredisku Sölden. Nimi Petra odštartuje novú sezónu Svetového pohára.

„Cítim sa dobre a lyžujem tiež dobre. V prvých pretekoch však nikto nevie, ako na tom je. Bola by som rada, keby som uspela a dostala sa na pódium. Určite dám do toho všetko a potom uvidíme, ako to dopadne.“