FINÁLE O POHÁR ZSL SKKI TRIKKE

V Ždiari Strednici sa 5.3.2023 uskutočnilo tretie a zároveň finálové kolo Pohára ZSL SKKI TRIKKE.

Preteky sa na SKKI TRIKKE konali prvýkrát na profesionálnej crossovej trati. Deň pred oficiálnymi pretekmi si pretekári testovali a skúšali štartovaciu rampu, skoky, prejazdy crossovými bránkami. Vybraná bola verzia individuálnych crossových prejazdov trate na čas.

Všetko vyšlo na výbornú. Jeden z dvoch skokov bol riešený ako alternatívny s čistým prejazdom bez skoku. Boli to skvelé preteky na 5 kôl pri zamračenom počasí s teplotou okolo nuly a teda rozhodovalo mazanie lyží,” uviedol po pretekoch organizátor Peter Frank.

V ženskej kategórii obsadila 1. miesto Monika Machura a druhá skončila Jana Šoltésová. Medzi mužmi zvíťazil Pawel Kowalski. 2. miesto obsadil Piotr Machura a na 3. mieste skončil Marek Duchnowski.

KOMPLETNÉ VÝSLEDKY TU

Ďakujeme firme Ekoservis Slovensko za organizáciu, Jankovi Jakubčovi, manažérovi sekcie moderných disciplín za skvelú podporu počas celej sezóny. Ďakujeme ZSL za podporu v organizácii celého Pohára,” dodal pán Frank.