Pohár ZSL v snowboardingu a akrobatickom lyžovaní

Sekcia moderných disciplín Zväzu slovenského lyžovania (ZSL) pripravila na marec pre športovcov v snowboardingu a akrobatickom lyžovaní niekoľko podujatí v rámci Pohára ZSL. Podujatia v pôvodne naplánovanom kalendári museli byť najskôr presunuté a potom aj zrušené. „Počasie nám nehralo do kariet. Boli sme nútení preteky rušiť, čo nás veľmi mrzelo. Na druhej strane sme urobili všetko pre to, aby sme v marci mohli preteky Pohára ZSL zorganizovať. V poslednej dobe nám pomohlo počasie a obetavosť ľudí v parku, aby nám vytvorili tie najlepšie podmienky na uskutočnenie súťaží,“ uviedol športovo-technický riaditeľ moderných disciplín ZSL Peter Lengyel.

Zväz slovenského lyžovania bude v marci organizovať ZSL Freestyle Cup a ZSL Snowboard Cup. ZSL Freestyle Cup bude pozostávať z dvoch kôl, pričom 5. – 6. marca v Jasnej a 12. – 13. 3. na Štrbskom Plese sa bude súťažiť v disciplíne slopestyle. ZSL Snowboard Cup bude mať štyri kolá. Všetky budú na Štrbskom Plese – prvé dve v snowboardcrosse 17. marca a ďalšie dve 22. 3., keď sa bude súťažiť v snowboardcrosse a obrovskom slalome. Všetky informácie o uvedených podujatiach a ich propozície nájdu záujemcovia na stránke ZSL.

Program marcových podujatí Pohára ZSL v akrobatickom lyžovaní a snowboardingu:

ZSL Freestyle Cup
1. kolo: 5. – 6. 3. 2022 Jasná – disciplína Slopestyle