Slováci v tímovej súťaži skiskrosu 10. a 12., vyradili ich medailisti

KRASNOJARSK (27. marca) – Slovenskí reprezentanti obsadili v sobotňajšiej tímovej súťaži skikrosu na majstrovstvách sveta juniorov v akrobatickom lyžovaní v ruskom Krasnojarsku 10. a 12. miesto. Nádejní Slováci si vo svojich štvrťfinálových jazdách vyjazdili 3. priečky za dvoma postupovými dvojicami.

Ján Sanitrár a Nikola Fričová štartovali vo štvrtom štvrťfinále, v ktorom ich predstihli rakúski a ruskí reprezentanti. Oliver Vierthaler a Christina Födermayrová to potom dotiahli až k zisku titulu svetových šampiónov.

„V dnešnej tímovej súťaži som sa snažil útočiť čo najviac, no nestačilo to na postup. Na trati som sa aj tak cítil veľmi dobre a aj tentoraz si odnášam skvelé skúsenosti. Myslím si, že všetci z nášho tímu sme si schuti zasúťažili a môžeme ísť šťastní domov,“ uviedol 20-ročný Ján Sanitrár, 16. najlepší skikrosár z piatkových pretekov jednotlivcov.

Ťažkú úlohu mala druhá slovenská dvojica Jakub Válek – Kayla Anna Lozáková, ktorá v druhom štvrťfinále čelila súperom z Talianska a Ruska, neskorším strieborným a bronzovým medailistom.

„Súťažiť nie sám za seba, ale za tím, bola ďalšia cenná skúsenosť. Som rád, že som mohol byť v tíme s Kaylou, s ktorou som absolvoval tímovú súťaž už minulý rok na OH mládeže vo Švajčiarsku. Určite nám to dalo veľa a posunulo nás to dopredu,“ poznamenal 18-ročný Jakub Válek.

Pre zverencov hlavného trénera Jána Sanitrára sa sobotňajšou tímovou súťažou účinkovanie na MSJ 2021 skončilo.