AKTUÁLNE: Tlačová správa MINEDU a výzva pre našich členov

Vážení členovia, priatelia.

Dnes Ministerstvo školstva SR rozhodlo o zrušení osvedčenia národného športového zväzu pre SLA. Je pravdou, že naša ambícia zastupovať a chrániť záujmy všetkých lyžiarov na Slovensku má vďaka tejto informácii lepšie vyhliadky. Chcem Vám však vysvetliť niekoľko skutočností a zároveň Vás všetkých požiadať o pokoru a slušnosť.

V prvom rade to, že prišla organizácia o štatút neznamená, že ho nemôže opäť získať naspať. V prípade ak je možné opraviť pochybenia môže sa dnešné rozhodnutie zvrátiť a budeme tam, kde sme boli včera. Aj z tohto dôvodu náš boj v žiadnom prípade neskončil, ale pokračuje ďalej. Naďalej potrebujeme, aby rástla členská základňa na všetkých frontoch. Kluby, pretekári, športoví odborníci aj bežní členovia – podporovatelia. A možno by som vyzval k ešte väčšej mobilizácii, lebo na potvrdenie našej spoločnej snahy nás čaká ešte dlhá cesta. Dnes sme, verím, všetci pocítili, že naša snaha mala a má význam a preto nesmieme zaspať na vavrínoch, naopak pridať v svojej snahe o revitalizáciu nášho hnutia. Žijeme dnes veľmi turbulentnú dobu. Veľa z nás nevie, čo bude zajtra, či bude mať prácu, ako sa bude štát či spoločnosť orientovať v tak ťažkom období, aké dnes žijeme. V podstate sa nevieme spoľahnúť na nič, čo si sami nevieme ovplyvniť. Za celé vedenie ZSL o.z., Vám môžem potvrdiť, že sme pripravení prekonať všetky prekážky, ktoré nám môže dnešok priniesť a nebojíme sa ich. Výzva, ktorú nám dnešok predostrel je niečo s čím sa nikto z nás nestretol a nebudem tvrdiť, že vieme všetko čo a ako treba urobiť. Pre nás všetkých je to nová skúsenosť, ale s plnou vážnosťou a zodpovednosťou môžem povedať, že sa nebojíme a so všetkým sa s maximálnym úsilím a odhodlaním popasujeme. Tak, aby sme vždy chránili Vaše práva a vybudovali organizáciu, za ktorú sa nebudete hanbiť. Ak by to bolo možné čím skôr by sme zorganizovali stretnutie na úrovni „konferencie“, aby sme Vás informovali o všetkom, čo potrebujete vedieť, ako aj od Vás získali informácie a podnety. Avšak vyzerá to tak, že ani v blízkej dobe to nebude z pochopiteľných dôvodov možné. Už teraz pripravujeme stretnutie klubov, ktoré organizujú túto sezónu preteky, takže aspoň na takomto stretnutí podáme informácie, aby sa dostali čím skôr k Vám. V prípade, že pandemická komisia príjme rozhodnutie, ktoré sa bude týkať aj našej pretekovej sezóny, v krátkej dobe vydáme aj my oficiálne stanovisko o ktorom Vás budeme informovať.

Vás, našich členov chcem požiadať o nasledovné. Zachovajte prosím chladnú hlavu a aj keď veľa z Vás si prešla peklom v bývalej organizácii, neznížte sa prosím na ich slovník, či skutky a dokážte sebe aj celému svetu, že v ZSL sme všetci športovci telom aj duchom a podľa toho sa budeme chovať. Dokážem pochopiť veľa vecí, ale budeme sa dištancovať od každého prešľapu voči slušnosti a športovej kolegialite. Majte prosím na pamäti, nerob druhým to, čo nechceš aby druhý robili TEBE. Verím, že prijmete moju prosbu ako prejav športového ducha a ľudskej solidarity.

Úplne na záver Vám chcem všetkým zo srdca poďakovať za prejavenú dôveru a podporu. Nie je to klišé. Bez Vašej dôvery a podpory by som tieto riadky písať nemohol.

Ďakujem

Váš Laco Smolen

Celú tlačovú správu MINEDU si môžete prečítať tu.