V Jasnej zjazdovka Petry Vlhovej

Držiteľka veľkého krištáľového glóbusu za prvenstvo v celkovej klasifikácii Svetového pohára žien v zjazdovom lyžovaní 2020/2021 je po dovolenkovom období už v plnej príprave na nadchádzajúcu sezónu, ktorú absolvuje už pod vedením nového trénera Maura Piniho.

Švajčiar vystriedal po uplynulom úspešnom ročníku Taliana Livia Magoniho. S novým koučom je spokojná aj 26-ročná Liptáčka. “Spolupráca je veľmi dobrá. Teším, že mám trénera Maura Piniho. Myslím si, že sme si sadli a zatiaľ môžem vysloviť maximálnu spokojnosť,” uviedla Vlhová, ktorá sa od stredy môže pýšiť svojou zjazdovkou. Nie doslovne, ale podľa najlepšej svetovej lyžiarky súčasnosti pomenovali trať v Jasnej, na ktorej v rámci seriálu Svetového pohára triumfovala v marci 2021 v obrovskom slalome a bola druhá v slalome. “V prvom rade je to pre mňa pocta, že môžem mať vlastnú zjazdovku. Pochádzam odtiaľto, v Jasnej som vyrastala. Vždy, keď sa postavím na štart, tak sa mi premietne, čo som tu dosiahla,” poznamenala pri príležitosti slávnostného odhalenia nového názvu zjazdovky Vlhová, ktorá má za sebou už niekoľko prípravných blokov. Na lyžiach bola v Taliansku, kondíciu naháňala vo Švajčiarsku a jazdila aj v hale v Litve. Pôvodne mal nasledovať odchod do Argentíny, ale juhoamerická krajina neumožnila príchod športovcov zo zahraničia. “Momentálne sa pripravujem doma, venujem sa predovšetkým kondícii. O týždeň pôjdem opäť na lyže a budem sa pripravovať vo Švajčiarsku. Potom sa zas vrátim a takto budem behať hore – dole,” prezradila najlepšia športovkyňa Slovenska za roky 2019 a 2020.
Vlhovú teší, že Zväz slovenského lyžovania (ZSL) uspel v hlasovaní na valnom zhromaždení Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV), ktorý podporil žiadosť ZSL o zastupovanie slovenského lyžovania v štruktúrach Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS). “V tomto smere som pokojnejšia, keďže už čoskoro by mala byť celá záležitosť úplne vyriešená. Hoci ide o dôležitú vec, ja som už na takom leveli, že sa sústredím sama na seba, ale bolo by to predovšetkým v prospech detí i mládeže.”