Žampovci nepostúpili do 2. kola v Adelbodene, na čele Odermatt

Švajčiarsky lyžiar Marco Odermatt sa usadil na čele po 1. kole klasického obrovského slalomu Svetového pohára. Na domácom snehu v Adelbodene si vytvoril 31-stotinový náskok pred vlaňajším víťazom Francúzom Alexisom Pinturaultom. Tretí bol so stratou 50 stotín Chorvát Filip Zubčič. Slovenskí reprezentanti Andreas a Adam Žampovci nepostúpili do 2. kola. Andreas skončil na 32. priečke s odstupom 4,47 s na Odermatta, jeho brat Adam hneď za ním (+4,56).
Odermatt v tejto sezóne vyhral tri „obráky“ zo štyroch a skvelú formu potvrdil aj v Adelbodene. Na „Kráľovskom vŕšku“ išiel od začiatku agresívne s maximálnym rizikom, najlepšie zvládol cieľovú pasáž a predstihol dovtedajšieho lídra Pinturaulta. Adam Žampa nabral veľkú časovú stratu v dolnej časti trate, keď pri prejazde jednej z najkomplikovanejších bránok vyšiel z ideálnej línie. S vysokým štartovým číslom 48 nepostúpil medzi elitnú tridsiatku ani Andreas Žampa. Nástrahy technicky náročnej trate nezvládol Talian Luca De Aliprandini, po ktorého hrozivom páde museli preteky na niekoľko minút prerušiť.