ZSL podporuje rozvoj lyžovania v regiónoch

Zväz slovenského lyžovania (ZSL) ešte minulý rok nadviazal spoluprácu s rôznymi občianskymi združeniami za účelom vytvorenia čo najlepších podmienok pre rozvoj športových klubov a jednotlivcov v zjazdovom lyžovaní. Jej výsledkom sú podujatia pre všetkých záujemcov o lyžovanie od najmenších až po dospelých. V januári sa uskutočnilo v lyžiarskych strediskách rôznych regiónov viacero pretekov pre všetky vekové kategórie.

Lyžiarsky zväz Liptova usporiadal 9. 1. 2022 v Ski centre Dolinky za účasti 170 štartujúcich 1. kolo o Pohár Liptova.

29. 1. 2022 sa súťažilo v Skiparku Malinô Brdo v rámci 2. kola na podujatí Ružomberský medvedík, kde sa predstavilo 100 štartujúcich.

Mýto pod Ďumbierom bolo 22. 1. 2022 dejiskom 1. kola v rámci Lesy Ski Cupu – Horehronská liga, pričom v pretekoch o Cenu Mladosti sa na štart postavilo až 255 lyžiarov.

Podujatím 1. kola Oblastnej lyžiarskej ligy Stred bol 28. 1. 2022 Cigeľský krtko, kde predviedlo svoje umenie na svahu 82 súťažiacich. Na druhý deň sa uskutočnilo 2. kolo s názvom Krahuľská ovečka, kde mali 146 štartujúcich.

Východoslovenský zväz lyžovania pripravil 29. 1. 2022 v Ski centre Ždiar nočné preteky Strachan, na ktorých evidovali účasť 227 lyžiarov z 27 klubov. Bolo to v histórii prvé z plánovaných piatich kôl Východoslovenskej lyžiarskej ligy v zjazdovom lyžovaní.

Výsledky jednotlivých pretekov:

O pohár Liptova – 1. kolo – Ski centrum Dolinky