Adam Žampa chcel viac, ale každý bod v SP je dobrý, s bratom Andreasom najbližšie v Alta Badii

Súrodenci Žampovci sa po dvojtýždňovej príprave vo Švédsku a následnom presune do talianskej Alta Badie, kde mali skvelé podmienky a super tréning s Talianmi, Chorvátmi a Slovincami, predstavili na pretekoch seriálu Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní vo francúzskom Val d’Isére. Novinkou je, že bratia Žampovci sa aktuálne stali právoplatnými členmi Zväzu slovenského lyžovania (ZSL).

V obrovskom slalome bol Adam Žampa po prvom kole devätnásty, druhá jazda mu však nevyšla podľa predstáv a klesol na konečnú 26. priečku. „Som trochu na seba nahnevaný, ale to sú preteky. Myslím si, že v prvom kole to bola solídna jazda, 19. miesto v ťažkých podmienkach bolo strategicky dobré. V druhom kole som chcel dať do toho úplne všetko. Trochu som zmenil nastavenie lyží a poviem úprimne, že mi to nesadlo. Išiel som do toho príliš agresívne, ale spravil som tri obrovské chyby, čo je veľa na súčasný level. Som rád, že som došiel do cieľa a jediné pozitívum je, že som získal body. Určite som chcel viac, ale treba si zobrať pozitíva a tešiť sa z každého jedného bodu, pretože vo Svetovom pohári je každý jeden vzácny. Nie je to jednoduché, ale Val d´Isere treba hodiť za hlavu a tvrdo pracovať ďalej. Treba sa sústrediť na to, čo bude ďalej. Najbližšie nás čaká ďalší obrovský slalom v Alta Badii v Taliansku, na ktorý sa chcem pripraviť čo najlepšie,“ povedal Adam Žampa, ktorý mal odstup 5,08 sekundy na víťazného Švajčiara Marca Odermatta.

Tridsaťjedenročný Slovák druhýkrát v aktuálnej sezóne získal body do celkovej klasifikácie, keď si do hodnotenia k trom z októbrovej ľadovcovej ouvertúry v rakúskom Söldene (28.) pripísal ďalších päť. So ziskom 8 bodov mu celkovo v SP patrí 97. priečka a v poradí disciplíny je 33.

Jeho brat Andreas Žampa po novembrovom úspechu v americkom stredisku Copper Mountain Resort, kde sa mu podarilo vyhrať preteky Severoamerického pohára v obrovskom slalome (okrem toho tam bol aj 8. a potom vo švédskom Gällivare 4.), chcel preniesť dobrú formu aj do Val d´Isére. Nepostúpil však do 2. kola, keď ho v prvom klasifikovali na 42. priečke. „Bol to veľký boj, jednoznačne najťažší deň, aký som zažil vo Val d´Isére. Budem útočiť ďalej,“ napísal na svojom profile na sociálnej sieti 28-ročný Andreas.

Séria vystúpení v obrovskom slalome bude pokračovať v talianskej Alta Badii. Na tamojšej zjazdovke Gran Risa sa v nedeľu 19. a v pondelok 20. decembra uskutočnia ďalšie preteky Svetového pohára, na ktorých nebudú chýbať ani súrodenci Žampovci.