Ako to vyzerá so Zväzom slovenského lyžovania?

Prečítajte si informácie o aktuálnej situácii v ZSL a čo sa chystá do budúcna. Na konci článku nájdete aj kalendár pretekov.

Ahojte lyžiari,

s veľkým potešením Vám chceme oznámiť, že aj napriek aktuálnej situácii sa nám celkom darí v naplánovaných systémových nastaveniach. V prvom rade je myslím podstatné, že sme sa zodpovedne postavili ku Corona kríze a neriskovali sme Vaše ani naše zdravie. Neuzavreli sme sa však do seba a nečakali pokým nám spoločenská situácia dovolí aktívne konať. V „hluchom“ období sme sa venovali príprave noviniek a súťaží pre Vás, príprave ďalšej sezóny, zlepšovaniu a zdokonaľovaniu komunikácie a systémov. Vieme, že máme čo zlepšovať a my sa zlepšovať chceme. Pre Vás.  Preto si vážime ako slová podpory a chvály tak aj podnety na zlepšenie či konštruktívnu kritiku. Len tak sa nám môže podariť posun dopredu. Najviac nám pomohli práve podnety pre „vychytanie múch“ aby sme prípravu na ďalšiu sezónu zvládli už aj podľa Vašich predstáv.

Jedna z vecí, ktorá bola komunikovaná veľmi často bol jeden pár lyží a nepoužívanie modernej chémie na štarte Rossignol Cupu. Väčšina podnetov bola za túto novinku v pretekovom poriadku, ale najviac Vám vadil nejednotný prístup  trénerov či rodičov k tejto podmienke. Kto ma na pretekoch zažil, viete, že som presadzoval túto novinku aj v praxi, avšak viete aj to že sa mi to ani pri najlepšej vôli nepodarilo 100% ustrážiť. Mrzelo ma to hlavne kvôli deťom, ktoré jednoducho na niečo podobné nemajú, ale aj kvôli tým, ktorí túto podmienku prijali. Je to jedna z tém, ktorú v novom ročníku chceme viac komunikovať a ustrážiť. Osvetou a vysvetľovaním v širokom kruhu, podporou tých ktorí spolu s nami navnímali hlavné dôvody nášho rozhodnutia. Ide nám tým jedine o ochranu zdravia, ale aj o férovosť pretekania našich mladučkých nádejí. V neposlednom rade o šetrenie prostriedkov rodičov.

Ďalšia téma, ktorá rezonovala v uplynulej sezóne hlavne pri Volkl cupe boli medzinárodné preteky. Všetci vieme, že len národná lyžiarska asociácia má tú právomoc Vás na medzinárodne fórum prezentovať. Aj tejto vážnej téme venujeme našu pozornosť a pripravujeme pre našich členov možné alternatívy. Snáď sa nám to podarí do začiatku novej sezóny. Aj kvôli tejto téme sme požiadali národnú lyžiarsku asociáciu o stretnutie. Zatiaľ stále čakáme na termín.

Doslova na dennej báze komunikujeme s predžiackymi a žiackymi trénermi, štatutármi klubov aj s „aktívnymi“ rodičmi, partnermi, podporovateľmi či inštitúciami.  Pre ešte lepšiu sezónu pripravujeme nové partnerstvá pre našu spoločnú organizáciu.

Tak isto sme komunikovali s lyžiarskymi strediskami a organizátormi pretekov, aby sme mali čím skôr hotový kalendár pretekov na sezónu 2021. Tu sa nám to podarilo úplne na jednotku. Čo znamená, že Vám kalendár pretekov práve zasielame a tak isto ho zverejníme na našom webe www.zsl.sk . Pretekový poriadok ktorý je neodmysliteľnou súčasťou kalendára pretekov aj na základe Vašich postrehov či pripomienok prechádza čiastočnou „novelou“. Samozrejme v dostatočnom predstihu ešte pred sezónou bude zverejnený. Zmeny by sa mali dotýkať hlavne moderných noviniek, ktoré pre Vás chystáme, ale aj stále opakovanej bezpečnosti. Moderné novinky implementujme práve na základe podnetov od Vašich trénerov. K bezpečnosti máme samostatný vzťah, ale aj v tejto kapitole evidujeme Vašu zvýšenú aktivitu.

Podľa stanov čl. 12.1. bod 1.,  zvolanie konferencie ZSL o.z. je spravidla raz ročne. Plánovali sme zvolať riadnu konferenciu bezprostredne po sezóne. Z pochopiteľných dôvodov to nešlo, ale dnešné pravidlá nastavené vládou SR nám to už umožňujú. Konferencia ZSL o.z. je aktuálne v procese prípravy a v blízkej dobe Výkonný výbor ZSL o.z. rozhodne o čase a mieste jej konania. Pripravovaný  termín je druhá polovica júna 2020.

Príprava na novú sezónu je práve vďaka Vám všetkým a Vašim podnetom úplne iná ako predchádzajúca, kedy sme sa s ňou trošku trápili sami. Preto sa Vám chcem, za podnety ale aj kritiku za celý kolektív ZSL všetkým poďakovať a ubezpečiť Vás, že nepoľavíme – naopak záväzok voči Vám budeme plniť ešte zodpovednejšie a korektnejšie.

Pre nás bude vždy dieťa na prvom mieste, prosím nezabúdajte na to ani Vy.

 

S úctou,
Ladislav Smolen

 

Všetky plánované preteky nájdete aj v našom Kalendári pretekov ZSL.
Nezabudnite pravidelne sledovať náš web a Facebookovú stránku, aby vám neušli žiadne novinky.