11 CENNÝCH KOVOV Z MS MASTERS PRE SLOVENSKÝCH BEŽCOV NA LYŽIACH

Masters bezci na lyziach
Z Majstrovstiev sveta masters v behu na lyžiach v rakúskom Seefeld in Tirol si slovenskí reprezentanti priniesli vynikajúce výsledky. Celkovo sa podujatia zúčastnilo 38 krajín. Slovensko sa vďaka medailovým umiestneniam zaradilo medzi tie najúspešnejšie krajiny tohtoročného šampionátu.

Boj o cenné kovy odštartoval v úvodných pretekoch na krátke trate 7 km klasicky a 7 km voľne.V klasickej technike si medzi ženami vybojovala zlatú medailu Eva Lehotská. Andrea Šuchtárová získala bronzovú. Jánovi Holigovi sa podarilo obsadiť druhé miesto a hneď po prvom pretekovom dni sa tak mohol tešiť zo striebornej medaily. V behu voľnou technikou získal Michal Jurčo striebro v mužskej kategórii.

V behu na stredné trate na 20 km voľnou technikou získali tituly majstrov sveta Eva Lehotská a Ján Holiga.

Slovenskí masters bežci na lyžiach sa zúčastnili aj štafety na 4×5 km, dva úseky klasicky a dva voľnou technikou. Do štafety nastúpili v zložení Tomáš Sorger (náhradník), Michal Jurčo, Radovan Cienik a Ján Holiga. Od začiatku pretekov sa pohybovali na prvom a neskôr aj na druhom mieste, avšak sa im podarilo odraziť útok nemeckej štafety a v cieli sa tešili zo zisku zlatej medaily s náskokom 24 sekúnd pred Nemeckom a tretím Fínskom.

Ženská štafeta v zložení Kellová, Šuchtárová, Reistetterová a Lehotská obsadila 4. priečku.

Posledné preteky pre našich bežcov na lyžiach boli na dlhej trati na 30 km voľnou technikou. Ján Holiga si v tejto disciplíne vybojoval zlatú medailu, Michal Jurčo bronzovú medailu. Medzi ženami si Eva Lehotská vybojovala zlato a Lenka Kellová bronz.