Dôležité: List z FIS a členská základňa ZSL

Vážení členovia, pretekári, priatelia.

Všetkým Vám želám v novom roku hlavne veľa zdravia, šťastia, pokory a pohody do Vašich životov a životov Vašich rodín. Žiadne zranenia a kopec snehu na slovenských kopcoch. V ZSL si prajeme, nech sa nám spoločne podarí dobrá sezóna so šťastným koncom.

Priatelia, naša spoločná cesta za očistou lyžiarskeho hnutia je podľa môjho názoru v poslednej fáze. Vďaka tomu, že sme sa dokázali spojiť s jasným cieľom – byť národným športovým zväzom – sa nám darí v skutku nemožné. Napĺňame vlastné predstavy o zmene a fungovaní v lyžiarskom hnutí. Ale to je len začiatok veľmi dlhej cesty. Dnes je naše hnutie skutočne de facto aj de jure na križovatke dejín slovenského lyžovania. V relatívne krátkej dobe sme sa dostali tam, kde sa nikto nikdy neodvážil no a v tejto chvíli máme reálnu šancu už túto sezónu naplniť náš cieľ. Stať sa slovenským národným športovým zväzom. Jedným z posledných krokov, ktorý musíme bezpodmienečne splniť je početnosť klubovej členskej základne. Pod mojim príspevkom si môžete prečítať list z FIS-u, ktorý nám prišiel včera. Z listu vyplýva niekoľko skutočností a z nich nám všetkým vyplýva posledná povinnosť.

Skutočnosť, že dnes SLA už nie je národným športovým zväzom je Vám známa, ale z listu aj vyplýva, že početnosť je pre FIS rozhodujúca. Čísla SLA nebudem komentovať, nakoľko mi to neprináleží a ani nemám možnosť ich overiť. Avšak viem s určitosťou, že sa nezakladajú na pravde a realita je úplne iná. Tým sa my, ale zaoberať nebudeme. Naša spoločná úloha je zvýšiť počet našich členov tak, aby sme mali najneskôr v pondelok 11. januára 2021 viac. Ku dnešnému dňu máme takéto čísla: 2717 členov a 92 klubov. Tzn., že do pondelka 11.1.2021 do 16:00 potrebujeme zvýšiť členskú základňu o 2200 členov. Viem, že sme to už riešili, ale bohužiaľ stále je to málo. Ak každý z nás dokáže zohnať ešte 2-3 nových členov do svojich klubov máme vyhraté a aj pre FIS, už budeme 100% prijateľní.

Preto Vás všetkých bez rozdielu prosím. Zapnite do pondelka ešte raz na maximálne obrátky a prijmite do svojich klubov nových lyžiarskych členov, aby sme konečne naplnili našu snahu.

Všetkým Vám ďakujem za podporu a snahu.

P.S.: spomeňte si všetci, keď som prvý krát medzi Vás prišiel a presviedčal Vás, že ak sa spojíme tak dokážeme zmeniť náš lyžiarsky svet. Ruku na srdce, málokto mi veril. Prešli ani nie 2 roky a sme v cieľovej rovinke. Myslite na to, keď budete rozmýšľať komu zavolať aby nás svojím členstvom podporil a nebojte sa ľuďom povedať, že nemožné je možné. My všetci sme predsa toho svedkami.

 

S úctou

Váš Laco Smolen

 

Staňte sa členom aj vy.

 

List z FIS: