FIS CUP A FINÁLE POHÁRA ZSL V BEHU NA LYŽIACH

V športovom areáli Štrbské Pleso boli 1.4.2023  v spolupráci s bežeckým klubom Opalisko Závažná Poruba zorganizované  preteky FIS CUP a  finále Pohára ZSL v behu na lyžiach. Podujatia sa zúčastnili pretekári nielen zo Slovenska, ale aj susedných Čiech a  Poľska.

FIS CUP

Muži sa postavili na štart 15 km trate v pretekoch s individuálnym štartom voľne. S najrýchlejším časom 43:56,3 min. dobehol do cieľa Andrej Renda. Druhé miesto patrilo Jánovi Holigovi, ktorý na Andreja stratil 1:46,2 min. Tretiu priečku obsadil Šimon Adamov s rozdielom 2:34,8 min. na víťaza.

Pre ženy bola pripravená 10 km trať s individuálnym štartom voľne. Jedinou zahraničnou pretekárkou v tejto disciplíne bola Poľka Daria Szkurat, ktorej sa aj podarilo zvíťaziť a to s časom 27:54,3 min. Barbora Klementová obsadila 2. miesto s časom 29:34,2 a trojicu najlepších pretekárok doplnila Veronika Bukasová, ktorá zabehla trať za 32:16,7 min.

Chlapci aj dievčatá do 18 rokov súťažili v behu na 10 km trati s individuálnym štartom voľne. Medzi chlapcami dobehol ako prvý do cieľa Michal Adamov s časom 26:37,0 min., druhý bol český pretekár Lukáš Bouček a tretie miesto obsadil Martin Stankoviansky. V dievčenskej kategórii zvíťazila Emília Rendová s časom 31:41,0 min. 2. miesto obsadila Tamara Molentová a tretia skončila Češka Josefína Mládenková.

KOMPLETNÉ VÝSLEDKY

FINÁLE POHÁRA ZSL V BEHU NA LYŽIACH

Vo finálnom kole Pohára ZSL v behu na lyžiach čakala mužov 15 km trať s individuálnym štartom voľne. V seniorskej kategórii zvíťazil Andrej Renda (KBL Jasná) s časom 43:56,3 min. Na 1. mieste sa medzi juniormi umiestnil Šimon Adamov (TJ Tatran Hybe) s časom 46:31,1 min.

Ženy súťažili na 10 km trati s individuálnym štartom voľne. Za seniorky zvíťazila Barbora Klementová (Klub lyžiarov Nováky) s časom 2:34,2 min. Medzi juniorkami bola najrýchlejšou Slovenkou Veronika Bukasová, ktorá sa umiestnila na 2. mieste – za Poľkou Dariou Szkurat, s rozdielom 4:22,4 min.

Pretekov sa zúčastnili aj bežci na lyžiach v kategóriách do 18 a 16 rokov. Na 10 km trati s individuálnym štartom voľne boli najrýchlejší Michal Adamov (TJ Tatran Hybe), Emília Rendová a Tamara Molentová (ŠK Železiarne Podbrezová).

Pretekárom, organizátorom, všetkým partnerom, sekcii severských disciplín, rodinným príslušníkom a celej komunite patrí veľké poďakovanie za drinu počas sezóny, parádne výsledky a neutíchajúcu energiu do týchto zímných športov.