FINÁLE FIS SLAVIC CUP A PRETEKY POHÁRA ZSL

11.-12.3.2023 sa v Skalke pri Kremnici uskutočnilo posledné kolo FIS Slavic Cup, kde naši bežci na lyžiach súťažili so športovcami z Ukrajiny a Maďarska.

V kvalifikácii šprintu na 1,3 km sa z 20 pretekárok najlepšie umiestnila Barbora Klementová (Klub lyžiarov Nováky) s časom 2:58,30 min. Do boja v mužskej kategórii sa zapojilo 15 pretekárov, pričom najrýchlejší čas 2:43,09 min odbehol slovenský pretekár Denis Tilesch (MKL KREMNICA). Vo finále sa najvyššie z našich umiestnila Barbora, ktorá preteky vyhrala a Denis obsadil 2. miesto.

V pretekoch s hromadným štartom klasicky zvíťazila na 10 km trati Ukrajinka Viktoriia Olekh s časom 32:06,8 min. Najlepšou Slovenkou bola Barbora Klementová (Klub lyžiarov Nováky), ktorá skončila na 4. mieste s časom 33:19.2 min.

Muži pretekali na 15 km trati s hromadným štartom klasicky, pričom najrýchlejší bol Ukrajinec Dmytro Drahun (42:54.2). Slovák Andrej Renda (KBL Jasná) sa umiestnil na 3. mieste s časom 43:41.1 min a patril mu najrýchlejší čas v tejto disciplíne spomedzi Slovákov.

Kompletné výsledky TU

V celkovom hodnotení Slavic Cup sa Andrej Renda umiestnil na 2. mieste (286 bodov) a Matej Horniak na 3. mieste (253 bodov). Medzi ženami sa najlepšie umiestnila Barbora Klementová, keď s 355 bodmi obsadila 3. miesto.

12.3.2023 sa na tej istej trati postavili na štart v pretekoch Pohára ZSL mladí bežci na lyžiach. V spolupráci s Mestským klubom lyžiarov Kremnica sa podarilo zorganizovať skvelé podujatie, na ktorom si celkovo viac ako 150 pretekárov zmeralo sily v kategóriách žiakov, dorastencov a v open kategórii.

Medzi staršími dorastencami zvíťazil na 15 km klasicky Martin Stankoviansky (KBL Jasná) s časom 48:20,0 min. Najrýchlejšou staršou dorastenkou bola na 10 km trati klasicky Emília Rendová s časom 36:08,2 min.