SAMO JAROŠ NA MS V BAKURIANI 10. MIESTO V BIG AIR

Majstrovstvá sveta v Bakuriani priniesli 21-ročnému Samovi Jarošovi 10. miesto vo finále Big Air. Zlatú medailu si vybojoval Japonec Taiga Hasegawa, druhý skončil Nór Mons Roisland a bronz patrí Švajčiarovi Nicolasovi Huberovi.

Samo sa v gruzínskom stredisku predstavil v jednej freestyleovej disciplíne. Mal štartovať aj v slopestyle, no v deň kvalifikácie ochorel a do súťaže nenastúpil.

Vo finále Big Air dostal 77,75 bodu. V prvých dvoch jazdách sa snažil o svoj najsilnejší trik Cab 1800, no v oboch prípadoch pri dopade spadol. V treťom pokuse zvolil Frontside 14, pri dopade mal opäť trochu problémy a za záverečnú fázu skoku dostal od rozhodcov zrážky. Napokon zaň získal 57,00 bodu a obsadil pekné 10. miesto.

„Desiate miesto na majstrovstvách sveta je výborný výsledok, ale určite sme chceli viac. Rozhodol som sa, že dám do toho všetko a podľa toho som zvolil triky. Vedel som, že ak mi vyjdu, budem určite bojovať o medailu. Ale nevyšlo to. Podmienky boli náročné, celú noc pršalo a sneh bol veľmi mäkký. Vietor sa dosť zmenil, aj v tréningu to bolo náročnejšie. Dal som do toho všetko. Zobral som si z toho ponaučenie. Viem, na čom treba zamakať,“ uviedol Samo Jaroš po pretekoch.