Jančová vo Švédsku dvakrát v prvej desiatke

FUNÄSDALEN – Talentovaná slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Rebeka Jančová si úspešne počínala na medzinárodných pretekoch FIS vo švédskom Funäsdalene, kde sa počas víkendu v obrovskom slalome žien v konkurencii takmer piatich desiatok pretekárok zo štyroch krajín (Švédsko, Kanada, Nórsko a Slovensko) dvakrát prebojovala do prvej desiatky.

Členka Akadémie Veroniky Velez-Zuzulovej a klubu LK Levoča najskôr v sobotňajšej súťaži obsadila 8. miesto s odstupom 2,27 sekundy za víťaznou Švédkou Hilmou Lövblomovou, čo znamenalo 44,28 FIS bodov. V nedeľu skončila desiata so stratou len 2,14 sekundy za Lövblomovou a v hodnotení FIS bodov sa posunula na úroveň 43,28, čo je výborný výsledok. V oboch prípadoch bola sedemnásťročná Slovenka najlepšou zo zahraničných účastníčok pretekov vo Funäsdalene.

Jančová sa na tohtoročných majstrovstvách sveta juniorov v bulharskom stredisku Bansko stala v superobrovskom slalome (super G) šampiónkou vo vekovej kategórii do 18 rokov (pretekárky narodené v roku 2003 a mladšie). V obrovskom slalom získala bronz.