Letný lyžiarsky denný tábor v Bratislave – zľava pre členov ZSL

Prihláste svoje deti na letný športový – lyžiarsky denný tábor v Bratislave a zabezpečte im aktívne leto.

 

Leto už začalo a vy rozmýšľate, na aký letný tábor prihlásite vaše deti? Ako milovníci lyžovania vám môžeme odporučiť určite taký, na ktorom si môžu aj zalyžovať. Že sa to v lete nedá? Omyl! Porozprávali sme sa s pánom Mgr. Dušanom Šimom, dlhoročným skúseným trénerom detí a mládeže, ktorý nám povedal viac o tom, pre koho je takýto tábor určený, čo sa deti naučia a v čom sa vedia zdokonaliť práve vďaka týmto športovým – lyžiarskym denným táborom a sústredeniam.

 

Od roku 2003 sa venujete tréningu detí a mládeže. Prečo je podľa Vás potrebné budovať u detí pozitívny vzťah k športu?

Šport dokáže naučiť deti mnohým veciam, z ktorých budú čerpať a ťažiť, či už fyzicky alebo mentálne, po celý život. Samozrejme vznikajú aj sociálne väzby a priateľstvá, ktoré vydržia často po celý život. Deti potrebujú mať pozitívny vzor, mali by pozitívne myslieť, vnímať a byť schopné operatívne riešiť vzniknuté situácie.

SkyTechSport Ski Simulátor je pre mnohých veľkou novinkou. Poviete nám niečo bližšie o tomto simulátore?

Je to prirodzený evolučný proces a pokrok.  Umožňuje trénovať pravidelnejšie, efektívnejšie, rozložiť tréningové jednotky rovnomernejšie. Ako sa hovorí, keď nejde Mohammed k hore – ide hora k Mohammedovi. SkyTechSport Ski simulátor je veľmi efektívny prostriedok, ktorý nenahrádza sneh, ale umožňuje, zlepšovať a udržiavať kondíciu, odstraňovať chyby, prekonávať bariéry, regenerovať rýchlejšie. Svoj vlastný kopec môže mať každý takmer doma…a možno aj doma. Úplná bomba je trénovanie rýchlostných disciplín s pomocou expanderov, kde sú naprogramované presné kópie zjazdoviek vrcholných podujatí, kedy dokážete najazdiť zjazdovku naslepo. Simulátor má obrovské využitie tréningové, ale aj rehabilitačné.

Športové – lyžiarske denné tábory a kempy, ktoré organizuje SkyTechSport v Bratislave, sú skvelou voľbou pre deti, ktoré obľubujú šport.

Čo všetko majú možnosť deti zažiť?

Kempy sú prioritne zamerané na tréning na simulátore a tomu je prispôsobený aj program. V prípade klubov vieme tento program upraviť podľa toho, v ktorej fáze prípravy sa nachádzajú, alebo aké majú špeciálne požiadavky na aktivity, keď sa na simulátore nebude trénovať. Ponúkame tak denné tábory určené špeciálne pre lyžiarov, ako aj tábory vhodné pre všetky deti, ak majú záujem o tento šport. Rozlišujú sa veľkosťou tréningovej záťaže. Naše aktivity sú zamerané na rozvoj všeobecnej pohybovej zdatnosti so zameraním na tréning rovnováhy, dynamiky, koordinácie a samozrejme kondície. Blízkosť Zlatých pieskov umožňuje preniesť tento tréning k vode alebo priamo na vodu.

Sú tieto tábory aj pre deti, ktoré napríklad nikdy nelyžovali, prípadne nie sú až tak skúsenými lyžiarmi?

Učenie nelyžiarov u pohybovo menej nadaných detí môže trvať dlhšie, no sociálny aspekt tomu určite pomáha a v prípade skupiny nelyžiarov, je možné postupnými krokmi nelyžiarom vštepiť základy lyžiarskej techniky, ktoré následne môžu využiť aj v praxi – v teréne. Budú lepšie pripravení a je vysoká pravdepodobnosť, že sa výrazne zlepšia. V našom kempe sa naučia základom carvingu, t.j. kĺzaniu, koordinácie pohybu a rýchlosti, základnej práci nôh a podobne.

Súčasná situácia značne sťažila možnosť tréningu na ľadovcoch. Vy však prostredníctvom denných lyžiarskych táborov pre kluby ponúkate možnosť trénovať na lyžiarskom simulátore. Aké výhody si môžu z takéhoto tréningu odniesť lyžiari?

Niektoré ľadovce sú už otvorené, no v niektorých krajinách začala druhá vlna pandémie. V Európe momentálne funguje do 20 stredísk. Snažíme sa napredovať a pomôcť klubom a nadšencom lyžovania zlepšiť podmienky na pravidelný tréning počas všetkých platných obmedzení – v rámci aktuálnej legislatívy na území Slovenska. Hlavnou výhodou je udržiavanie kondície, možnosť ostať v pohybovom stereotype lyžiara, zábava. V neposlednom rade je veľkou výhodou možnosť odstraňovania chýb, keďže je to stroj a údaje získané z neho sú objektívne merateľné. Skupinové tréningy môžu byť taktiež veľmi motivačné – jazdia sa trate na čas, je možné pravidelne súťažiť. Niekto, kto je napríklad po zranení sa dokáže plynulo dostať do formy, aby mohol pokračovať po zlepšení situácie už na snehu.

Tieto denné športové tábory budú prebiehať v Bratislave. Pozrime sa teda na veci týkajúce sa priamo organizácie táborov – ako je to s ubytovaním, stravou, pre koho sú tieto letné športové tábory určené a aká je ich cena? 

Ponúkame dva typy športových kempov formou denných táborov pre deti z Bratislavy a okolia:

  1. Všeobecno-pohybový 5-dňový kemp s kurzom carvingu je určený pre 8 detí, cena je 170 € na dieťa a 150€ pre súrodenca. Termín: 27.7.- 31.7. a 24.8.- 28.8.
  2. 5-dňové intenzívne tréningové sústredenie s exkluzívnym doplnkovým programom je určené pre max. 4 pretekárov. Cena je 470 €/ na dieťa a 395 € pre súrodenca Termín: 3.8.-7.8. a 17.8.- 21.8.

Pre lyžiarske kluby zo Slovenska ponúkame 4-dňové pobytové sústredenia v Bratislave, s termínom podľa dohody. Tréning na simulátore, vedieme na základe zámerov klubových trénerov.

Na záver sa Vás, pán Šimo, spýtam, čo by ste odkázali rodičom, ktorí možno ešte váhajú, či pre svoje deti zvoliť práve tábor, kde si môžu precvičiť lyžovanie?

Pre rodičov malých pretekárov odporúčam pozrieť si videá, ktoré nájdu na YouTube. Na SkyTechSport Ski simulátore dlhodobo trénujú najlepší jazdci svetového pohára. Simulátor vo svojej príprave pravidelne používajú tímy Svetového pohára USSA a OSV, ale aj iných federácií, ktorých počet sa neustále zväčšuje. Lyžovanie je individuálny šport, ktorý vyžaduje koordináciu, koncentráciu a základnú pohybovú kultúru. Pre niektorý typ detí môže byť zaujímavou alternatívou k doteraz ponúkaným prázdninovým aktivitám v Bratislave.

Pokiaľ Vás zaujala ponuka denných športových – lyžiarskych letných táborov, môžete si miesto pre vaše deti zarezervovať na mailovej adrese dusansimo@gmail.com a telefónnom čísle: +421 919 066 097. Pre všetkých členov Zväzu slovenského lyžovania máme navyše 10% zľavu na lyžiarsky denný tábor v hodnote 470€, takže po zľave je cena Lyžiarskeho denného tábora pre pretekárov iba 423€.

 

EXKLUZÍVNY LYŽIARSKY DENNÝ TÁBOR PRE PRETEKÁROV

letný denný tábor