5 tipov na letné aktivity s deťmi

Leto sa už pomaly chýli ku koncu, tak by ste si ho mali ešte poriadne užiť! Prinášame Vám 5 tipov, ktoré podľa nás rozhodne stoja za to. Zaujímavé miesta, skvelé kurzy, prechádzky prírodou? Určite vás niečo z našich tipov osloví.

  1. Chodník korunami stromov v Bachledovej doline

Mnoho z vás toto miesto už určite pozná, no a pokiaľ nie, rozhodne ho choďte navštíviť. Týmto chodníkom sa dostanete až do výšky 24 metrov, odkiaľ môžete obdivovať nádherné Belianske Tatry. Hoci je celá cesta sama o sebe zaujímavá a náučná, v okolí tiež nájdete pre deti mnoho možností na ďalšie aktivity, napríklad detské ihriská či krásne jaskyne.

  1. Letné lyžiarske sústredenie

Spolu s našimi partnermi SkyTechSport by sme vás radi pozvali na naozaj netradičný letný camp, ktorý je vhodný pre každého zanieteného lyžiara! Máte malého milovníka lyžovania doma a chcete mu ešte na záver prázdnin vymyslieť skvelý program, na ktorý určite nezabudne? Vyskúša si lyžiarsky trenažér s profesionálnym inštruktorom, spozná nových priateľov – športovcov, užije si aj pobyt na čerstvom vzduchu. Samozrejmosťou je aj občerstvenie – jednoducho všetko, čo k správnemu campu patrí. Viac informácií a aj termíny nájdete TU.

  1. Turistika aj pre deti

Keďže nie všetky turistické trasy sú vhodné pre naše malé ratolesti, rozhodli sme sa priniesť vám niekoľko tipov na turistiku, ktorú určite hravo zvládnu aj vaše deti. Pobyt v prírode je mimoriadne zdravý, preto je fajn tráviť v nej čo najviac času. Vybrať sa môžete napríklad na Kačín (Bratislavský kraj), Plavecký hrad (Trnavský kraj), Haluzická tiesňava (Trenčiansky kraj), Zrúcanina Gýmeš (Nitriansky kraj), Vodopád Skok (Prešovský kraj), Vodopády Bystré (Banskobystrický kraj), či napríklad Súľovské skaly (Žilinský kraj)

  1. Voda nesmie chýbať

Leto sa nám automaticky všetkým spája aj s vodou. Sme si istí, že sa vaše deti potešia či už návšteve kúpaliska, prírodného jazera, či aquaparku s množstvom toboganov. Využite posledné letné dni dovolenky a užite si zábavu vo vode.

  1. Navštívte minifarmu

Na Slovensku máme niekoľko zaujímavých miest, vďaka ktorým si môžu vaše deti užiť kontakt s rôznymi zvieratkami. Spomenieme napríklad Biofarmu v Stupave, Rodinnú kontaktnú ZOO v Ľubine, Ajax farma Hotela Partizán****, či Na gazdovskom dvore v Strachankove. Aj vďaka týmto miestam môžu mať vaše deti jedinečný zážitok.