SLOVENSKÍ DORASTENCI NA STUPNI VÍŤAZOV NA MAJSTROVSTVÁCH ČR

Vysočina aréna v Novom Městě na Moravě hostila od 17. do 19. februára majstrovstvá Českej republiky v behu na lyžiach dospelých a dorastu a zároveň 84. ročník Zlatej lyže Českomoravskej vrchoviny. Na štarte okrem početného zastúpenia domácich pretekárov nechýbali ani naši bežci na lyžiach, Poliaci, Nemci, Maďari či Austrálčania.

V piatok sa súťažilo v šprintoch, v sobotu boli na programe intervalové preteky klasickou technikou a na záver si bežci na lyžiach zmerali sily v pretekoch s hromadným štartom voľne.

Slovenské farby reprezentovali: Emília Rendová, Mária Danielová, Andrej Renda, Matej Horniak, Martin Borsík, Martin Stankovianský, Jáchym Cenek, Tomáš Cenek, Elisey Kuzmin.

Skvelé výsledky dosiahli naši pretekári v kategórii mladšieho dorastu.

Tomáš Cenek obsadil 2. miesto v šprinte na 1 km dlhej trati. Emília Rendová sa umiestnila na 3. mieste v nedeľných pretekoch s hromadným štartom voľne na 5 km trati. Chlapci v týchto pretekoch bežali na 6,6 km trati. Tomáš Cenek dobehol do cieľa ako štvrtý v poradí s časom 21:21,5 min.