VYŠE 250 PRETEKÁROV V BEHU NA LYŽIACH VO VYNOVENOM AREÁLI

18.2.2023 sa v Osrblí zišlo viac ako 250 pretekárov, ktorí súťažili o Pohár ZSL v behu na lyžiach. Podujatie bolo zároveň 17. ročníkom Memoriálu Jozefa Michalecha a Gustáva Schlanka. Súťažilo sa v kategóriách od tých najmenších bežcov až po veteránov. Celkovo si zlatú medailu prevzalo 24 pretekárov.

V kategórii žien zvíťazila na 7,5 km (3 x 2,5 km) trati voľne Kristína Sivoková (LK SKI TEAM JASE LÁTKY) s časom 21:35,1 min. V mužskej kategórii obsadil na 10 km (4 x 2,5 km) trati voľne 1. miesto Ján Mikuš s časom 25:42,7 min.

KOMPLETNÉ VÝSLEDKY TU

Nasledujúci deň, 19.2.2023 v obci Látky boli preteky spojené s otvorením vynoveného bežeckého areálu. Pribudli štyri nové okruhy – 0,7 km, 1,2 km, 2,5 a 3,3 km. Certifikáciu FIS budú mať dva z nich – 1,2 a 2,5 km, ostatné budú mať slovenskú certifikáciu.

V Látkach sa rovnako ako v Osrblí stretli všetky vekové kategórie bežcov na lyžiach, pričom sa rozdalo 23 zlatých medailí. V kategórii žien sa na 1. mieste na 5 km (2 x 2,5 km) trati voľne umiestnila Barbora Klementová (Klub lyžiarov Nováky) s časom 15:50,06 min. V mužskej kategórii obsadil na 10 km (4 x 2,5 km) trati voľne 1. miesto Ján Mikuš s časom 29:46,7 min.