MAJSTROVSTVÁ SVETA JUNIOROV OČAMI NAŠICH PRETEKÁROV

V medzinárodnej konkurencii na MSJ v St. Antone sa naši reprezentanti nestratili a viacerí si odniesli výborné umiestnenia.

Rebeka Jančová, Karolína Frackowiak, Ella Hrbáňová, Teo Žampa, Samuel Vigaš, Timotej Botka pre nás zhodnotili tohtoročné majstrovstvá sveta juniorov a uviedli ako sú spokojní so svojimi výsledkami.

REBEKA JANČOVÁ 

Super G: 8. miesto

Zjazd: 18. miesto

Obrovský slalom: 11. miesto

“Som veľmi nadšená, že sa mi podarilo podať také výkony a boli naozaj dobré výsledky. Mala som tam síce chyby, no išla som naplno a vyšlo z toho 8. a 11. miesto, takže som veľmi šťastná.”

—-

KAROLÍNA FRACKOWIAK 

Slalom: 28. miesto

“Pre mňa boli majstrovstvá super zážitok a dobrá skúsenosť. Mala som možnosť sa porovnať s tými najlepšími juniorkami na svete. Podľa môjho názoru bolo zo strany organizátorov všetko super zorganizované, nikdy sa nestalo, že by nebolo niečo dotiahnuté na 100%. Svah bol veľmi dobre pripravený aj napriek tomu, že sa jazdili všetky disciplíny na jednej zjazdovke. Ja som si to veľmi užila a som veľmi rada, že som mohla reprezentovať Slovensko na tomto podujatí.” 

—-

ELLA HRBÁŇOVÁ

Slalom 1. kolo: 42. miesto

Slalom 2. kolo: DNF

„Majstrovstvá sveta juniorov v zjazdovom lyžovaní boli pre mňa dobrou skúsenosťou, hoci sa mi nepodarilo zajazdiť tak, ako by som chcela.“

—-

TEO ŽAMPA 

Super G: 21. miesto

Obrovský slalom: DNF

“Na majstrovstvách sveta juniorov v rakúskom St. Antone som sa v obrovskom slalome nevyvaroval chybe v dolnej časti, kde som bohužiaľ po skvelej jazde vypadol, ale v super-g sa mi podaril skvelý výsledok, kde som skončil na 21. mieste. Som veľmi rád, že tu so mnou boli aj moji bratia, ktorí mi odovzdali cenné skúsenosti a rady, ako dosiahnuť čo najlepší výsledok. Taktiež má veľmi teší 11. miesto z tímovej súťaže, kde som svojou jazdou získal jediný bod. Prehrali sme až s Američanmi 3:1. Aktuálne pokračujem v plnom tréningu na blížiace sa Majstrovstvá sveta vo francúzskom Courchevel.”

—-

SAMUEL VIGAŠ

Super G: DNF

Obrovský slalom: 55. miesto

Slalom: DNF

“Tohtoročné majstrovstvá hodnotím pozitívne, aj keď mi je ľúto, že som nebol na uvítacom ceremoniály, ktorý mi ušiel aj minulý rok v Kanade. Organizácia bola skvelá na svetovej úrovni. Podmienky nám tiež celkom vyšli, aj keď sa počasie neustále menilo. Z môjho lyžiarskeho hľadiska som relatívne spokojný, i keď po páde v SG som mal narazený bok, ale vďaka fyzioterapii sme to do dvoch dní dali dokopy, aby som mohol štartovať na GS a ďalších pretekoch. Kopec bol parádne pripravený, ale ťažko sa preteká v iných podmienkach, ako sú na tréningu. Výsledky sú také, aké sú a do budúceho roka to skúsime vylepšiť.”  

—-

TIMOTEJ BOTKA

Obrovský slalom: 64. miesto

Slalom: DNF

„Organizácia Majstrovstiev sveta juniorov v zjazdovom lyžovaní bola naozaj výborná. Svahy boli vždy super pripravené, avšak výkony tomu úplne nezodpovedali. Najbližšie ma čaká niekoľko dní tréningu a potom preteky v okolí Slovenska.“  

DANIEL NOSEK

Obrovský slalom: 66. miesto

Slalom: DNF

Zdroj foto:: ©️ GEPA pictures/ÖSV