MICHAL BEKEŠ DOSIAHOL NA SVETOVOM POHÁRI RÝCHLOSŤ 207,60 KM/H

Posledný januárový víkend bol pre nášho rýchlostného lyžiara Michala Bekeša synonymom štartu na 1. Svetovom pohári v tejto sezóne.

Preteky sa konali vo francúzskom Vars, pričom hneď v prvý deň sa Michalovi podarilo obsadiť vynikajúce 5. miesto v kategórii S1, keď počas svojej jazdy dosiahol rýchlosť 207,60 km/h.

“Finálnu jazdu som si veľmi užil aj napriek tomu, že podmienky na trati boli veľmi náročné – fúkal silný bočný vietor a teploty boli veľmi nízke pre naše rýchlosti (cca -9 stupňov).  Konkurencia bola vysoká, takže sa veľmi teším, že sa mi podarilo splniť si cieľ, ktorý som si pred pretekmi stanovil.” 

Na druhý deň sa Mišovi podarilo dosiahnuť rýchlosť 203,88 km/h  a tá mu priniesla 11. miesto.

“So samotnou jazdou som bol dosť spokojný, išlo sa mi ľahko a plynulo a necítil som, že by som robil veľa chýb, avšak na desiatku najlepších do finále to tentokrát nestačilo.”

Najbližšie dni sa bude Michal venovať úprave materiálov a príprave na druhý Svetový pohár, ktorý ho čaká vo Švédsku 8. – 11. marca. 

“Mojím cieľom je umiestniť sa v TOP 5. Som na takéto priečky pripravený, avšak veľakrát poveternostné podmienky a sneh vplývajú na jazdu a je to potom náročnejšie bojovať s top konkurenciou. Verím však, že sa mi bude dariť.”